fbpx
Close

Mourinho: suuri muudatusi Tottenhami koosseisus ma ei tee ja mina Meistrite liiga finaali ei kaota

Avatar

Jose Mourinho. Foto: AFP/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho osales neljapäeva õhtupoolikul esimest korda uues ametis olles klubi pressikonverentsil, kus tõi välja, et üleminekuakna sees suuremaks tegutsemiseks ei lähe. Meistrite liiga finaalis mängimise ja võitmise osas oli kogenud treeneril kindel vastus olemas.

56-aastane portugallane kinnitas, et ei hakka koosseisu osas koheselt ümberkorraldusi tegema, kuid samas ei välistanud ka seda, et kedagi talvise üleminekuakna sees juurde ei tooda. “Ma ei taha suuri muudatusi teha. Tahan austada tuumikut ja tööd, mida nad viis ja pool aastat tegid, mitte kaks päeva. Loodame, et see saab olema uuendus, mitte muudatus. Tuumik on see, mida nad enne tegid. See ei käi minu kohta ja ma ei hakka ütlema, et Mauricio [Pochettino] juhtimisel oli kõik vale, üldsegi mitte. Tähtis on proovida ja aru saada, miks tulemused polnud Premier League’is head ning üritada jõuda taas heale tasemele. Mängijad on väga head ja ma pole siin, et teha dramaatilisi muudatusi.”

Terava torke saatis Mourinho ka nende suunas, kes tema võimekuses peatreenerina olulisi tiitleid võita veel kahtlevad. Küsimusele, kas Tottenhami kehv hooaeg on tingitud Meistrite liiga finaali kaotusest Liverpoolile, vastas ta järgnevalt: “Ma ei tea, sest ma ei kaota kunagi Meistrite liiga finaali, kuid kujutan ette, et see pole kerge. Sa jõuad ühe suurima hetkeni jalgpallis, oled sellest sammu kaugusel, aga ei suuda seda teha. Ma ei suuda ette kujutada, et see oleks lihtne. Aga meil on Liverpooli näide. Nad kaotasid Premier League’i ühe punktiga ja Meistrite liiga ühe väravaga, aga järgmisel hooajal on nad Premier League’is väga tugevad ja võitsid Meistrite liiga. Ma ei usu, et siin on mingi reegel. See sõltub, kuidas inimesed reageerivad ja loomulikult ei taha ma nii detailseks minna. See on nende ajalugu klubis.”

scroll to top