fbpx
Close

Madridi Reali endine president: Mourinho lihtsalt ei jaksanud enam Hispaania varianti oodata

Avatar

Florentino Perez (vasakul) ja Jose Mourinho. Foto: AP/Scanpix

Hispaania tippklubi Madridi Reali endine president Ramon Calderon väidab, et äsja Tottenham Hotspuri peatreeneriks saanud Jose Mourinho eelistas Premier League’i asemel La Ligat ja Reali etteotsa naasmist, kuid ei suutnud enam oodata.

“Tuleb ainult vaadata, mida ta oma treenerikarjääri jooksul on võitnud: kohalikud meistrivõistlused, Meistrite liigad – ta on end võitjana tõestanud, mis oleks ka üks peamistest põhjustest, miks [Tottenhami esimees] Daniel Levy ta peatreeneriks määras. Ma tean, et Tottenham on hetkel halvas seisus, aga ta läheb väga heasse meeskonda, millel on suurepärased toetajad. Tunnetasin, et Jose tõepoolest tahtis Madridi Reali töökohta, aga see polnud nii määratud. Võib-olla ta ootas, et midagi juhtuks, kui meeskond oli Zinedine Zidane’i juhtimisel varasemalt sellel hooajal raskustes, kuid nüüd on tal lõpuks võimalus Tottenhamis olemas,” rääkis Calderon väljaandele The Athletic.

“Arvan, et Mourinho naasmine Reali oli väga lähedal, sest [sealsele presidendile] Florentino Perezile ta tõesti meeldib. Ta austab teda palju ja ma ei usu, et leidub mõni teine treener, kelle vastu on sama palju austust nagu Mourinho puhul. Perez toetas teda siin oldud aja jooksul alati, kui asjad ei kulgenud ka edukalt. Kui Zidane poleks hakkama saanud, siis arvan, et Mourinhost oleks taas Reali peatreener saanud, aga võib-olla oli tal kõrini selle võimaluse ootamisest ja lõpuks otsustas treeneritöö juurde naasta Tottenhami.”

“Mourinho-sugune treener ei saa igasse klubisse minna. Tema CV näitab, et ta on väärt mõnda suurklubi juhendama, kus tal on võimalus võita tiitleid või vähemalt pakkuda väärilist konkurentsi, et nende nimel võidelda. Jose tegi targa otsuse, kui ootas ära õige võimaluse. Eeldan, et ta hakkab Tottenhamis õigel viisil tegutsema, aga see sõltub olukorrast, sest Daniel Levy on väga vastuoluline isik. Kui kõik sujub, siis on ta tore inimene, aga kui asjad muutuvad, siis võib osutuda väga raskeks temaga koostööd teha. Realis kogesime seda Gareth Bale’i ja Luka Modrici üleminekute juures. Bale’i puhul oli keeruline, sest ta ei tahtnud teda müüa ja tükk aega püüdis Levy hinda üles kruvida. Ühel hetkel, kui Bale tõesti soovis lahkuda, polnud tal muud valikut kui ta ära müüa. Ta meeldib mulle inimesena, aga tean, et ta on väga vastuoluline. Seega saab olema huvitav näha, kuidas Mourinho ja Levy vaheline koostöö hakkab kulgema,” lõpetas Calderon.

scroll to top