fbpx
Close

Mourinho: mul oli võimalus Newcastle’isse minna

Avatar

Jose Mourinho. Foto: EPA/Scanpix

Tottenham Hotspuri peatreener Jose Mourinho kinnitas, et mitmete nimekate klubide kõrval, keda ta oma treenerikarjääri jooksul on jõudnud juhendada, võinuks selles nimistus peaaegu olla ka Newcastle United.

2009. aastal 76-aastasena surnud legendaarne Sir Bobby Robson jõudis Mourinhole olla suureks eeskujuks. Tema juhendatud meeskondade hulka kuulusid näiteks Inglismaa koondis, Portugali tippklubid Lissaboni Sporting ja Porto, aga ka Barcelona ja Eindhoveni PSV. 1999-2004 tüüris ta Newcastle Unitedit. Koostöö Mourinhoga pärineb Barcelonast hooajast 1996/97, kuid samuti lühikest aega Sportingust ning veel Portost, mil Robson oli kõigil juhtudel peatreener ja Mourinho abitreener. Hiljem oli portugallasel variant Robsoniga Newcastle’i eesotsas tegutseda.

“Newcastle on klubi, millega tunnen sidet Härra Robsoni tõttu, nii lihtne see ongi. Tal oli Newcastle’i suhtes suur kirg ja ka oma Durhami rajooni osas. See oli tema südames. Seega läbi tema on minust väike magpie (Newcastle Unitedi hüüdnimi The Magpies – toim.) saanud. Juba sel ajal olin teistsugust suunda sihtimas. Härra Robson teadis alati, et tahan tema heaks kõik anda, aga samal ajal ta ka teadis, et mu pilk on teistsugusel suunal. Aga tõesti, võimalus oli,” selgitas Mourinho Sky Sportsi vahendusel.

Tottenham jäi pühapäeval mängus Newcastle’iga küll valusal moel üleaja viimasel minutil võidust ilma, aga Mourinho kiitis klubi uusi täiendusi, kelle seas Callum Wilson, Ryan Fraser, Jamal Lewis, Jeff Hendrick ja Mark Gillespie. “Neil õnnestus mõned olulised mängijad saada, see on kindel. Mäletan isegi Steve’i (Newcastle’i peatreener Steve Bruce – toim.) rõõmu, kui ta rääkis uutest mängijatest. Nende jaoks on tegemist olnud väga hea üleminekuaknaga, mistõttu ma ei usu, et olnud mingit negatiivset mõju.”

scroll to top