Mourinho ja Tottenham kukutasid valitseva meistri, Arsenali olukord endiselt muutusteta

Dele Alli ja Jose Mourinho. Foto: AP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 25. vooru pühapäevastes mängudes võttis Tottenham Hotspur üllatuslikult võidu Manchester City üle. Londoni Arsenal ei suutnud Burnley vastu enamat väravateta viigist.

Kohtumise 40. minutil oli Cityl võimalus juhtima minna, kui Serge Aurier tõmbas trahvikastis Sergio Agüero murule ning videokohtuniku otsuse tulemusel määrati penalti. Ilkay Gündogani löögi Hugo Lloris tõrjus, kuid hetk hiljem oli õhus uus penaltiolukord – nii Lloris kui ka Raheem Sterling üritasid pallini jõuda ja Sterling kukkus. Olukord päädis kummagi meeskonna mängijate vahelise kähmlusega, kuid kokkuvõttes City uut penaltit ei saanud.

0:0 skooriga lõppenud poolaja järel võttis 60. minutil Oleksandr Zintšenko Tottenhami kiirrünakus Harry Winksi maha ja ukrainlasele oli see teiseks kollaseks kaardiks. Ühe mehega enamuses jätkanud Tottenham kasutas oma võimaluse juba kolm minutit hiljem edukalt ära, kui Lucas Moura leidis hiljuti PSV Eindhovenist üle tulnud hollandlasest ääreründaja Steven Bergwijni karistusalas üles, kes palli rinnaga maha võttis ja selle võrku ära saatis. Kulus vaid kaheksa minutit ja seis oli 2:0 – Tanguy Ndombele andis Heung-Min Sonile suurepärase söödu ja Fernandinho väiksest rikošetist oli mänguvahend ette nurka maandunud.

Tottenham jätkab 37 punktiga viiendal kohal, City on 51 punktiga hoidmas teist kohta. Arsenal ja Burnley on kogunud 31 silma ja asuvad vastavalt kümnendal ning 11. kohal.