Mourinho debüüdi teinud 19-aastasest äärekaitsjast: ta võib Unitedis veeta kümme aastat

Manchester Unitedi suvine ost, talendikas äärekaitsja Diogo Dalot tegi eile oma esindustiimi debüüdi, kui Jose Mourinho viskas ta üpris tumedasse vette Meistrite liiga grupifaasi kohtumises Young Boysi vastu. 19-aastane näitas kogu maailmale, miks teda peetakse Portugali üheks säravaimaks talendiks ning tema esitus tegi ülimalt õnnelikuks ka Mourinho enda, vahendab Goal.

Iroonilisel kombel peetakse Mourinhot treeneriks, kes noortele võimalusi ei anna. Eile mängisid ründes akadeemia produkt Marcus Rashford, 25-aastane Romelu Lukaku ja noor Anthony Martial. Kuid ei keegi neist saanud niivõrd kiita kui Dalot ja teisel äärel enda vormi leidmas Luke Shaw.

“Mõlemad mängisid väga hästi. Meie ohtlikud olukorrad tulid nende algatusel – nende liikumised, tsenderdused ja söödud olid meie ründemängu aluseks. Ja samal ajal hoidsid nad kaitses kõva. Leian, et mõlemad olid väga-väga head,” kiitis ta Unitedi kirstunaelaks muutunud äärekaitsjaid.

“See oli Diogo esimene mäng pärast vigastuspausi ja tema esindustiimi debüüt oli väga kindel ja hea esitus. Arvan, et kõik nägite tema potentsiaali ning tema on mängija, kes võib Unitedis mängida kümme või enam aastat,” jätkas peatreener kiidulaulu.

Pärast koledaid kaotusi on United justkui end leidmas – viimase kolme kohtumisega on löödud avapoolajal kaks ning enda väravasuu hoitud puhtana. “Poolajal ütlesin mängijatele, et oleme kolmandat mängu järjest poolajaks 2:0 ees. Burnley vastu ei suutnud me mängu ära tappa, ent hoidsime värava puhtana; Watfordi vastu lasime endale ära lüüa ja mäng läks maruohtlikuks.

Young Boysi vastu tahtsime lüüa seda kolmandat väravat ja mulle meeldib see, et kõik kolm võitu on tulnud võõrsilmängudes. Nüüd lähme laupäeval Old Traffordile,” vihjas ta kohtumisele heas vormis oleva Wolverhamptoni vastu.