fbpx
Close

Mis saab Higuainist?

Avatar

Gonzalo Higuain ja Maurizio Sarri. Foto: Reuters/Scanpix

Vutiajaloo üks kalleimaid tipuründajaid Gonzalo Higuain on pärast Cristiano Ronaldo naasmist kõksinud palli nii AC Milanis kui ka Premier League’is, liitudes jaanuarikuus Chelseaga. 31-aastane argentiinlane võib suvel aga Itaaliasse naasta, kuigi ründaja ise on avaldanud soovi Londonisse jääda.

“Olen siin õnnelik. Alati on tore end uues liigas proovile panna ning mu kavatsus on siia jääda. Muidugi ma alles kohanen veel, aga loodan, et varsti olen juba heas hoos,” sõnas Higuain kuu aega tagasi antud intervjuus Sky Sportsile. Samas on ta liigas suutnud skoorida kõigest iga 254 minuti tagant, jäädes alla Atletico Madridi saadetud Alvaro Moratale ning ründavale poolkaitsjale Ruben Loftus-Cheekile.

Elu ei tee kergemaks ka Chelsea üleminekukeeld, mis hetkel veel ülevaatamise protsessi on läbimas ning juhul kui see vaidlustatakse, saaks Higuain võimaluse sinisärkide leeri jääda. Samas pole ta sugugi aktiivne mees platsil – keskmiselt teeb ta 90 minuti jooksul 7,4 sprinti, olles sellega ründajate ja poolkaitsjate seas üks halvemaid. Samuti pole ta loov – ta on tekitanud 90 minuti jooksul sama palju võimalusi kui kaitsev poolkaitsja N’Golo Kante.

Suure tõenäosusega sõltub tema tulevik peatreeneri Maurizio Sarri saatusest – kui itaallane jääb, siis jääks ka Higuain. Vastasel juhul saab ta tulevikus lastele rääkida, et ta mängis küll Premier League’is, ent isegi mitte täishooaega.

scroll to top