Miks lõi kiiper penaltiseerias nii vara?

Jordan Pickford. Foto: SIPA/Scanpix

Rahvuste liiga sai eile lõppakordi, kui Portugal alistas Goncalo Guedese tabamusest Hollandi 1:0, tõustes võistlussarja esimeseks võitjaks. Mõned tunnid varem löödi Šveitsi ja Inglismaa vahelises pronksimängus penalteid ning inglaste peatreeener Gareth Southgate oli määranud viiendaks penaltilööjaks puurivahi Jordan Pickfordi.

Tegemist on pigem erandjuhtumiga, kui väravavaht on esimese viie lööja seas. Pärast viiendat vooru minnakse “äkksurma” reeglile üle ehk kui üks eksib ja teine mitte, lõpeb seeria. Varasemalt on esimese viie sekka mahtunud ka kuulus tehnikavirtuoos Manuel Neuer, kes 2012. aasta Meistrite liigas lõi kolmandana.

Inglismaa on oma penaltineeduse poolest pakkunud nalja juba mitmeid suurturniire kuni eelmise aasta MM-ini, mil Jordan Hendersoni avalöögi eksimusest hoolimata teeniti esimene penaltiseeria võit ja seda veerandfinaalis Kolumbia vastu. Nüüd jätkati isegi veel paremini, tabades ilmeksimatult.

Tegelikult pidanuks eile lööma Pickfordi asemel Harry Kane, kuid 75. minutil suundus Tottenhami väravamasin pingile. “Me võtsime Harry pingile ning puhkust said ka mõned teised penaltilööjad. Ma polnud endas eriti kindel, aga me harjutame neid ning tähtis on jääda rutiinile kindlaks ja lihvida löök perfektsuseni,” ütles Pickford kodumaa meediale.

See oli Evertoni väravavahi jaoks esimene mängus löödud penalti, kuid säärane fakt jalga värisema ei võtnud. “Kui kuulsin, et ma löön viiendana, siis mõtlesin küll, et oh jumal küll. Ma pole tavapärane penaltilööja, aga lõdvestusin ja usaldasin end. Oleme penalteid küll kõvasti harjutanud ning ka trennis pole kunagi mööda löönud, ent see oli mu esimene mängus löödud penalti,” kirjeldas ta BBC-le.