Mis toimub? Inglismaa võitis suurvõistlustel juba teise järjestikuse penaltiseeria!

Inglismaa koondis. Foto: Reuters/Scanpix

Ingkismaa penaltineedus hakkab hääbuma, kui Rahvuste liiga pronksimängus võeti pärast 120 mänguminutit ja väravateta matši penaltiseerias 6:5 võit. Üllataval kombel skoorisid inglased sajaprotsendiliselt ning saatuslik eksimus tuli alles kuuendas löögivoorus, kui Josip Drmici löögi tõrjus meisterlikult Jordan Pickford.

Kumbki poolfinaalis prohmakatega silma paistnud Ross Barkley või John Stones alustanud matši põhikoosseisus. Kui Barkley sekkus mängu 106. minutil Fabian Delphi asemel ning veidi heastas oma Hollandi vastu tehtud eksimuse penaltiseerias, siis Manchester City kaitsja jäigi pealtvaatajaks.

Viimati pidi Inglismaa penaltiseeriast osa võtma MM-il, kui veerandfinaalis alistati 5:4 Kolumbia, lõpetades kolme järjestikuse kaotuse seeria. Ka 1996. aasta EM-il langeti poolfinaalis penaltitega, kui saatusliku möödalöögi tegi praegune koondise juhendaja Gareth Southgate.