fbpx
Close

Tiitel või mitte midagi ehk kuidas Inglismaa standardid on (taas) lakke aetud

Avatar

John Stones. Foto: Daniel Chesterton/Scanpix

Kas mäletate seda Inglismaa koondist, mis 2000ndatel oli väidetavalt tiitlivõidu materjal ning kogu rahvas koos meediaga ootasid ainult võitu? Mis sest, et viimasest tiitlivõidust oli möödas uskumatud 40 aastat ning meeskonnas oli küll säravaid individuaale, ent mitte tiimi vaimu, seati latt ikkagi kõrgele.

2018. aastal tehti erand – koondist ei survestatud, lootused olid pigem madalad ning MM-i neljas koht oli tõeliseks värskeks sõõmuks tavapärasse altvedamisse. Nüüd võeti Rahvuste liigas kolmas koht, kui penaltiseerias võideti Šveitsi. Kas rõõmustamiseks peaks tegelikult olema põhjust?

Jah ja ei, kui peatreeneri Gareth Southgate’i arvamust lugeda. Nimelt on tiimis püssirohtu kõvasti varuks ja sihikul on ikkagi ainult tiitlid ja tiitlid. Nagu viimased aastakümned. “Nende mängijate vaimsus ja sihikindlus on mind meeletult innustanud ning mulle energiat andnud – seetõttu tunnen ja usun, et suudame veelgi kaugemale minna. Nad pole praegusega rahul ja mina pole ka, peame veel ja veel paremaks saama ning enne me ei puhka, kui järgmine tase on saavutatud,” ütles peatreener Sky Sportsile.

“Olime tõeliselt pettunud, et lahkume Portugalist tiitlita. Keegi polnud rahul. Nüüd peame kindlad olema, et järgmistel aastatel suudame jõuda veel kaugemale,” vihjas inglane 2020. aastal toimuvale EM-ile.

scroll to top