fbpx
Close

Miks Haaland ei läinud Juventusesse? Raiola: nad oleksid ta U23 satsi pannud!

Avatar

-Erling Braut Haaland | Foto: AFP/Scanpix

Norra ründetalent Erling Braut Haaland oli enne Dortmundi Borussiasse siirdumist praktiliselt iga tippklubi huviorbiidis. 19-aastase noormehe agendi Mino Raiola sõnul võinuks Haaland vabalt liituda Torino Juventusega, kuid seal oleks ta ilmselt sattunud oma tasemele mitteväärilisse noortemeeskonda.

Haaland siirdus selle aasta jaanuaris Salzburgi Red Bullist 20 miljoni euroga Dortmundi vägeva statistika pealt. Austria tippklubi eest oli ta löönud 28 mänguga 22 väravat ning Meistrite liiga alagrupiturniiril oli ta kuue kohtumisega kaheksa tabamust kirja saanud mängudes Napoli, Liverpooli ja Genk’iga. Tema nimel on nüüdseks juba mitmeid rekordeid ja näiteks Saksamaal oldud aja jooksul sai temast esimene mängija, kes löönud viis väravat kahe esimese matšiga ning tegi seda ühtlasi kõige kiiremini, 56 minutiga.

Kui Dortmund poleks osutunud Haalandil valituks, siis võinuks ta maanduda Itaalia valitseva meistri Juventuse juures. Raiola sõnul oleks aga seal Serie A tabeliliidril olnud küllaltki kummaline plaan Haalandiga. “Miks Haaland Juventusesse ei läinud? Sest nad oleksid ta seal U23 meeskonda pannud,” ütles Raiola konkreetselt La Repubblica vahendusel.

Igal juhul on ründestaar Dortmundis suutnud tõestada, et isegi võimaliku klubivahetuse puhul lähiajal teda mõnda noortemeeskonda ei tasu kupatada. Dortmundis on ta 12 mänguga 13 väravat löönud ja jääb selles arvestuses vaid inglasele Jadon Sanchole alla, kusjuures viimane on Dortmundis võrku saanud sahistada erinevalt Haalandist hooaja algusest. Bundesliga naasis hiljuti mängudega pärast koroonaviirusest tingitud pausi ja Dortmundi 4:0 võidumängus Gelsenkircheni Schalke üle lõi just Haaland esimese värava. Liiga liider Müncheni Bayern jääb nelja punkti kaugusele, aga Haaland saab omasid aidata seda vahet vähendada juba nädalavahetusel kui vastamisi minnakse Wolfsburgiga.

scroll to top