fbpx
Close

Mida arvab Euroopa liiga kroonimata kuningas oma järjekordsest võidušansist?

Avatar

Unai Emery. Foto: AFP/Scanpix

Unai Emery on oma saavutuste poolest kui Zinedine Zidane’i tuhmim versioon – kolme järjestikuse Meistrite liiga asemel võttis ta kolm järjestikust Euroopa liigat Sevillaga, mispärast on ta auga välja teeninud tiitli kui Euroopa liiga kroonimata kuningas. Nüüd seisab tal ees järjekordne finaal oma lemmikvõistlusel, kui finaalis kohtutakse Arsenali linnarivaali Chelseaga.

Eile õhtul võttis Arsenal kindla võidu Emery ekstiimi Valencia üle, kui ründeduo Pierre-Emerick Aubameyangi kübaratrikk ning Alexandre Lacazette’i tabamus oli edasipääsuks piisav. Kahe mängu kokkuvõttes 7:3 võitnud Londoni klubi jaoks pole Euroopa finaalis mängitud 13 aastat. Nüüd on põud lõppenud.

“Olen mängijate ja fännide üle väga uhke. Nad andsid endast kõik ja võime klubi üle uhkust tunda,” sõnas peatreener BT Sportile. “Mineviku saavutused on heaks kogemuseks ning saame seda olevikus rakendada. Finaali jõudmine on väga raske ning kasutasime võimaluse ära. Teadsime, et peame nende värava järel säilitama rahu ja endi emotsioone ohjama. On keerukas lüüa neile neli tükki, sest tegemist on vägagi organiseeritud tiimiga. Teadsime aga, et meie ründajad suudavad võimalusi ära kasutada,” jäi hispaanlane siiski tagasihoidlikuks.

scroll to top