fbpx
Close

Messist ja Iniestast inspireeritud Arsenali talent tahab saada klubi De Bruyne’iks

Avatar

Unai Emery. Foto: AFP/Scanpix

18-aastane Emile Smith Rowe tõusis meedia tähelepanu alla tänavu suvel, kui hooaja eel kõmmutas ta Atletico Madridile ilusa soolovärava ning teenis klubilt pika lepingu. 2017. aastal Inglismaa U-17 koondisega maailmameistriks kroonitud ründav poolkaitsja sai oma esimese Arsenali värava kirja Euroopa liigas Karabahhi vastu, kuid kõigest hoolimata on mängija tagasihoidlik ja kahe jalaga maa peal.

Noorena Barcelonat imetlenud inglane peab enda iidoliteks Lionel Messit ja nüüd Katalooniaga hüvasti jätnud Andres Iniestat, kes koos mängisid imeilusat jalgpalli, mis jättis Smith Rowe’i õhku ahmima, soovides olla ühel päeval sama särav.

Kuid Premier League’is pole ei Messisid ega Iniestasid ning kodumaa võimsaimas liigas vaatab ta alt üles just Manchester City mängujuhile Kevin De Bruyne’ile. “Ta mängustiil inspireerib mind,” ütles noor Goalile. “Õpin iga päev nii palju mängijatelt ja treeneritelt, pean hoidma igapäevaselt enda fookust, jätkama õppimist ning ammendama kõike, mida treenerid mulle ütlevad,” rääkis ta oma kohustustest.

Oma karjääri nurgakiviks peab poolkaitsja enda perekonda ja agenti, kellega suhtleb igapäevaselt ning hoiab tihedalt sidet. Arsenali peatreener Unai Emery on kiitnud talendi tagasihoidlikku ning isegi malbet suhtumist, tehes uhkeks terve akadeemia. “Oleme ta üle väga uhked – Smith Rowe on alati rahulik ning teeb trennis kõva tööd. Ta areneb samm-sammu haaval,” kiitis klubiga Premier League’i võitnud, praegune U-23 tiimi treener Freddie Ljungberg.

scroll to top