Meistritiitlit jahtiv Leicester tegi Newcastle’ile uut ja vana!

Inglismaa kõrgliiga seitsmendas voorus toimus pühapäeval üks kohtumine, milles koduväljakul mänginud Leicester City alistas koguni 5:0 Newcastle Unitedi.

Leicesteri poolt avas 16. minutil skoori portugallasest äärekaitsja Ricardo Pereira, mis jäi avapoolajal ainsaks tabamuseks. Loetud hetked enne puhkepausile minekut tegi Newcastle’i kaitsemees Isaac Hayden aga väga robustse vea Dennis Praeti vastu ja saadeti punase kaardiga duši alla. Praeti puhul kardeti isegi jalaluumurdu, kuid mees jätkas mängimist ning sai puhkust alles 79. minutil.

Teisel poolajal lõi Leicester külalistel aga konkreetselt puuri täis. 54. minutil saatis Jamie Vardy terava nurga alt palli postide vahele ja peagi oli Paul Dumetti omaväravast seis 3:0. Marc Albrightoni suurepärase tsenderduse realiseeris väravaks taas Vardy ning matši viimase tabamuse sai 90. minutil kirja Wilfred Ndidi.

Leicester tõusis võiduga 14 punkti peale, millega hoitakse Liverpooli ja Manchester City järel kõrget kolmandat kohta. Newcastle jätkab eelviimasel ehk 19. positsioonil, olles kogunud vaid viis punkti.

Seitsmendale voorule pannakse punkt esmaspäeval, kui Manchester United võtab vastu Londoni Arsenali.