fbpx
Close

Meistrite liiga alagrupist edasipääs Atalanta näitel: 40 miljonit eurot juba käes ja kopsakas piletitulu San Sirolt

Avatar

Atalanta meeskond. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Itaalia kõrgliigas eelmisel hooajal kolmandaks tulnud Atalanta on oma klubi ajaloos esimest korda Euroopas kaasa löömas Meistrite liiga nime all kandvas sarjas. Kui 2018/19 hooajal ei suudetud Euroopa liigas alagrupiturniirile jõuda ja enne seda pääseti küll samas võistlussarjas 32 võistkonna hulka, siis tänavune edu on juba märkimisväärsem – Atalanta sammus Meistrite liigas 16 parima sekka.

Calcio e Finanza andmetel on Atalantal Serie A mõistes üks väikseim palgakohustus. Hoolimata sellest on kuue Meistrite liiga matšiga pistetud taskusse korralik summa. Kuna Itaalia kõrgliiga esineliku meeskonnad pääsevad otse alagrupiturniirile, siis tagas see Atalantale esimese hooga 23,6 miljoni euro suuruse rahasüsti. Zagrebi Dinamot ja Donetski Šahtari suudeti võita, mis andis 5,4 miljonit eurot juurde ja viik Manchester Cityga tõi lisaks 900 000 eurot. Just otsustavas viimases voorus Šahtari vastu saadud kindel 3:0 võit aitas Atalanta play-offi ehk 16 parima hulka ning sellega teeniti 9,5 miljonit eurot.

Kui kõik need summad kokku lüüa, on Atalanta senise eurohooajaga kogunud 39,4 miljonit eurot. Seejuures lisanduvad juurde veel need rahad, mis saadakse 1/8-finaalis (vastane selgub 16. detsembril toimuvas loosis – toim.). Kuna Milano Inter ei suutnud alagrupist edasi pääseda, siis sellest tulenevalt tõusis ka Atalanta saadav tasu, mis jääb viie kuni 7,4 miljoni euro juurde.

Atalanta pidas oma kolm kodumängu Meistrite liigas Milanos San Siro staadionil, kus teadupärast tegutsevad nii Inter kui ka AC Milan. Siit tuli Atalantale 3,4 miljoni euro suurune piletiraha.

scroll to top