fbpx
Close

Maradona ja Tottenham, jalgpall ajab seksima ja muud kummalised faktid, millest sa ilmselt polnud teadlik

Avatar

Foto: Pexels

Jätkame faktide paraadiga ning seekord saame teada, mis on ühist Diego Maradonal Tottenhamiga ning kuidas ajas jalgpall sakslaseid innukamalt voodisporti harrastama.

Loe eelmiseid fakte siit.

  1. Chelsea mängijatel on üks ühine joon: nimelt on tähel Eden Hazardil, keskkaitsjal Gary Cahillil ning endisel ründetuusal Fernando Torresel pojad, kellel kõigil nimeks Leo. Leo tähendab ladina keeles “lõvi” ja klubi vapil ilutseb kolm lõvi.
  2. Endine Liverpooli mängija, nüüd Stoke’is palliv Charlie Adam on noorem kui Cristiano Ronaldo.
  3. Diego Maradona mängis 1986. aastal Tottenhami ridades.
  4. Kui Karen Brady oli Birmingham City direktor, siis ta müüs oma abikaasa Paul Peschisolido Stoke’i 400 000 naela eest.
  5. Manchester Unitedi jalgpallikantsi Old Traffordi aegade suurim publikunumber tuli mängus, kus United ei pallinud: 1939. aasta 25. märtsil kohtusid FA karika poolfinaalis Wolves ja Grimsby Town, mida jälgis 79 962 silmapaari.
  6. Ükski Barcelona mängija ei võitnud La Liga kuu parimat mängijat enne 2015. aasta novembrikuud, kui Neymar sai selle au osaliseks.
  7. Saksamaal tõusis iive 30 % pärast 2006. aastal toimunud MM-i. Nimelt jõudis Saksamaa kodupubliku ees poolfinaali, kus küll kaotati Itaaliale, ent pronksimängus alistati Portugal.
  8. Esimene korvpallikohtumine peeti jalgpalli, mitte korvpalliga.
  9. 1913. aastani kandsid väravavahid samasugust mänguvormi nagu väljakumängijad.
scroll to top