Mannetult alustanud Liverpool võttis võidu, Leicesterile ja Tottenhamile üllatuskaotus

Mohamed Salah. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas peeti pühapäeval ära neli mängu. Thomas Tuchel sai Londoni Chelsea’ uue peatreenerina esimese võidu kirja ning valitsev meister Liverpool naaseb kolme punktiga võõrsilt. Lati alt jooksid oma esitustega aga läbi Leicester City ja Tottenham Hotspur.

Viimati Liverpoolile 1:3 alla jäänud Tottenham läks nüüd igal juhul Brighton & Hove Albioni vastu võidu järele, kuid lõppskoor kujunes pettumustvalmistavaks. Ise väravat lüüa ei suudetud ja ainsa tabamuse eest kandis Brightoni poolelt hoolt 17. minutil Leandro Trossard, kelle leidis täpse sööduga trahvikastis üles Pascal Gross.

Kui Liverpool ise lõpetas Tottenhamiga matšis nukra seeria ja saadi lõpuks võit kirja, siis nüüd tundus, et West Ham Unitedi vastu pole meeskond taas võimeline väravat lööma. Avapoolajal tabamusi ei nähtud, aga 57. ja 68. minutil pani Mohamed Salah võrku sahisema ning 84. minutil tegi seisuks 3:0 Georginio Wijnaldum. Kolm minutit enne normaalaja lõppu lõi West Hami auvärava Craig Dawson.

Leicesteril oli kavas kohustuslik võit võtta Leeds Unitedi üle ning 13. minutil astuti ka samm selle sunnas, kui Harvey Barnes viis meeskonna ette. Kõigest kaks minutit hiljem viigistas Stuart Dallas siiski seisu ja Patrick Bamfordi oivalisest ristnurka saadetud löögist juhtis Leeds 70. minutiks 2:1. Viigiväravat otsinud Leicester sai 84. minutil aga uuesti karistatud ja Jack Harrison vormistas lõppskooriks 3:1.

Chelsea sai hispaanlastest kaitsemängijate abiga koduplatsil jagu Burnley’st. Keskkaitsjast kapten Cesar Azpilicueta viis omad poolajaks juhtima ning 84. minutil otsustas Marcos Alonso mängu ära.

Chelsea – Burnley 2:0

Leicester City – Leeds United 1:3

West Ham United – Liverpool 1:3

Brighton & Hove Albion – Tottenham Hotspur 1:0