Manchesteri hiiud lõid kahe peale kümme väravat, Liverpool komistas kolmanda liiga klubi otsa

Gabriel Jesus. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa karika neljanda ringi pühapäevastes kohtumistes olid võistlustules Manchester City, Manchester United ja Liverpool. Manchesteri võistkonnad võtsid kindla võidu, kuid Liverpool libastus.

Mullu veel Premier League’is pallinud Fulhamil City vastu võimalust ei tekkinud. Fulham pidi võõrsil juba kuuendast minutist alates vähemuses mängima, sest kaitsemängija Tim Ream teenis punase kaardi ja see andis Ilkay Gündoganil võimaluse penaltist skoor avada. Bernardo Silva viis poolajaks omad 2:0 ette ja Gabriel Jesusi 72. ning 75. minuti tabamustest kujunes lõppskooriks 4:0.

Inglismaa tugevuselt kolmandas liigas tegutsev Tranmere Rovers võõrustas Manchester Unitedit. 16. minutiks läks United Harry Maguire’i, Diogo Dalot’ ja Jesse Lingardi väravatest 3:0 ette ning poolaja lõpetuseks lisasid kaks tabamust veel Phil Jones ja Anthony Martial. Kohtumise viimase ehk kuuenda tabamuse eest kandis 56. minutil hoolt Mason Greenwood.

Liverpoolil seevastu nii edukas päev polnud. Mitmete põhimeesteta tegutsenud Premier League’i liider asus 15. minutil 18-aastase Curtis Jonesi väravast Shrewsbury Towni vastu juhtima ja Donald Love’i 46. minuti omaväravast pääseti ka 2:0 ette. Sarnaselt Tranmere’ile kolmandas liigas kaasa lööv Shrewsbury teenis 65. minutil aga penalti, mille Jason Cummings realiseeris ning 78. minutil lõi šotlasest ründaja ka 2:2 viigivärava. Liverpooli loots Jürgen Klopp saatis seejärel vahetusmeestepingilt mängu küll Roberto Firmino ja Mohamed Salah’, aga kumbki ründeäss võiduväravat lüüa ei suutnud ning seega peetakse veebruaris (kuupäev pole veel selgunud – toim.) Anfieldil ära kordusmatš.

Manchester City – Fulham 4:0

Tranmere Rovers – Manchester United 0:6

Shrewsbury Town – Liverpool 2:2