fbpx
Close

Manchester United tahaks üleminekuakna sulgumist tagasi augusti lõppu lükata

Avatar

Ekspeatreener Jose Mourinho ja Ed Woodward. Foto: Reuters/Scanpix

Sel suvel esmakordselt enne liigahooaja algust lukku läinud suvine üleminekuaken polnud Manchester Unitedile meeltmööda ning suurklubi tahaks vana süsteemi tagasi, vahendab Daily Mail. Mõned klubid on koos Unitediga pidamas Premier League’iga juba läbirääkimisi ning tunnevad, et muudatus toimus aasta liiga vara – nimelt tegi suvine MM reaalse üleminekuperioodi vägagi tihedaks ja lühikeseks.

Probleem seisnes ka teiste suurliigade vana süsteemi säilimises – nii Saksamaal, Prantsusmaal kui Hispaanias sulgus aken tavapärasel ajal ehk augustikuu lõpus, jättes nende riikide klubidele mitmenädalase eelise. “Üleminekud toimuvad tihtipeale siis, kui müüjal on asendus juba leitud. Näiteks Eden Hazardi diil Real Madridiga jäi katki, kuna Chelsea ei oleks suutnud talle asendust leida,” ütles ühe suurklubi allikas väljaandele.

Kes aga läinud suvel olid muudatuse vastu? Mõlemad Manchesteri klubid, Crystal Palace, Swansea ja Watford olid vastu, kuid Arsenal, Chelsea, Liverpool ja Tottenham olid näiteks poolt. Burnley jäi erapooletuks. Näiteks Tottenham ei teinud suvel ühtki ostu, kuid peatreener Mauricio Pochettino polnud muudatuse poolt. Nüüd on Spurs vajumas auku, sest kolm järjestikust kaotust on Pochettino-ajastu halvim vormikõver.

Klubid hoiavad silma peal ka FIFA-l, mis plaanib üleminekuakna siduda liigahooajaga, nagu praegult ongi just Inglismaal ja Itaalias kasutusel. Kui see teostub, kaob nende riikide klubidel praegu tekkinud ebasoodne olukord. Klubid jätkavad Premier League’iga läbirääkimisi novembrikuus.

scroll to top