Manchester United püüdis Liverpooli kinni, Everton libastus viimastel minutitel

Manchester United. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliigas toimus uue aasta esimesel päeval kaks 16. vooru mängu. Everton pidi koduplatsil vatsu võtma üllatuskoatuse, Manchester United sai aga raske võidu ja astus tiitliheitluse suunas suure sammu.

United läks 40. minutil Aston Villa vastu juhtima, mil Paul Pogba poolt algatatud rünnaku käigus saatis Aaron Wan-Bissaka täpse palli trahvikasti ja pealöögist viis omad Anthony Martial juhtima. Jack Grealishi ja Bertrand Traore koostöö tulemusena Aston Villa 58. minutil viigistas, kuid kõigest kolm minutit hiljem võitles Pogba penalti välja, mille realiseeris Bruno Fernandes ja United tõusis Liverpooliga 33 ehk võrdsete arvu punktide peale.

Viimases viies Premier League’i mängus kaotuseta püsinud ja neist koguni neli võitnud Evertonil oli nüüd omajagu tegemist West Ham Unitediga. Poolajaks kumbki meeskond skoori ei teinud ja kui hakkas ka normaalaeg lõppema, oli endiselt seis 0:0. 86. minutil otsustasid külalised siiski kolm punkti endale võtta, kui täpne oli Tšehhi koondise keskkaitsja Tomaš Soucek ja minimaalse tulemusega matš lõppeski.

Everton – West Ham United 0:1

Manchester United – Aston Villa 2:1