Tottenham ja Arsenal võtsid suure võidu, Wolverhampton mängis teise poolajaga punkte maha

Inglismaa kõrgliigas peeti laupäeval 17. vooru raames ära neli mängu. Kindla võidu teenisid Tottenham Hotspur ja Arsenal ning võidukas oli ka kolmaski Londoni klubi Crystal Palace. Wolverhampton Wanderers ei suutnud aga lõpuni kolmest punktist kinni hoida ja viigistas Brighton & Hove Albioniga.

Neljas viimases Premier League’i mängus võiduta jäänud Tottenham võõrustas nüüd Leeds Unitedit ning Harry Kane avas 29. minutil penaltist skoori. Poolajaks suurendas Heung-Min Son eduseisu ja Toby Alderweireldi teise poolaja alguse tabamusest vormistasid võõrustajad lõppskooriks 3:0. Kohtumist jäi siiski varjutama Tottenhami keskkaitsja Matt Doherty teisel lisaminutil korjatud teine kollane kaart, mis jätab iirlase järgmisest mängust eemale ja ärritas silmnähtavalt ka peatreenerit Jose Mourinhot, sest matši lõpuni oli vaid loetud hetked jäänud.

Pikalt raskes seisus olnud Arsenal sai nüüd kolmanda järjestikuse võidu, kui võõrsil saadi veenvalt jagu West Bromwich Albionist. Kieran Tierney ja Bukayo Saka väravatest juhiti puhkepausile minnes 2:0 ning teisel poolajal sahistas kahel korral võrku Alexandre Lacazette. Kui West Bromwich suutis hiljuti Liverpooli üllatada ja 1:1 tulemuse välja võidelda, siis uue peatreeneri Sam Allardyce’i käe all pole meeskond ülejäänud kohtumistes praktiliselt millegi positiivsega suutnud silma paista – Leedsile kaotati koguni 0:5 ja Aston Villale jäädi 0:3 alla.

Viies järjestikuses mängus võiduta jäänud Crystal Palace sai lõpuks kurva seeria lõpetatud, kui liiga punane latern Sheffield United alistati 2:0. Jeffrey Schlupp lõi juba neljandal minutil avavärava ning Eberechi Eze fantastilisest sooloväravast oli avapoolaja lõppedes ühtlasi lõpptulemus vormistatud.

Rohkelt draamat jagus Brighton & Hove Albioni ja Wolverhampton Wanderersi vahelises matšis. Kodumeeskond läks Aaron Connolly 13. minuti väravast ette, aga kuus minutit hiljem Romain Saiss viigistas. Dan Burni omaväravast jäi Brighton kaotusseisu ning penaltist viis Ruben Neves Wolverhamptoni poolajaks 3:1 juhtima. Brighton polnud aga lõppsõna öelnud ja kohe teise poolaja alguses teeniti penalti, mille Neal Maupay edukalt ära realiseeris. Brightoni kangelaseks kerkis nende keskkaitsjast kapten Lewis Dunk, kelle täpse pealöögi tulemusena maandus pall 70. minutil viimast korda postide vahele ja punktid läksid kokkuvõttes jagamisele.

Tottenham Hotspur – Leeds United 3:0

Crystal Palace – Sheffield United 2:0

Brighton & Hove Albion – Wolverhampton Wanderers 3:3

West Bromwich Albion – Arsenal 0:4