fbpx
Close

Manchester United ei lubanud Mourinhol keset hooaega teise klubi peatreeneriks asuda

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Portugali tippklubi Porto president Pinto da Costa avaldas, et 2015/16 hooaja teises pooles, kui meeskond oli peatreenerita jäänud, loodeti ajutiseks juhendajaks tuua klubi 2004. aastal Meistrite liigas võidule aidanud Jose Mourinho, aga tuntud treeneri järgmine tööandja Manchester United ei andnud selleks luba.

United oli toona otsustanud, et Louis van Gaal’iga koostöö jätkuda ei saa ning järgmiseks hooajaks palgatakse Jose Mourinho. Portugallasega sõlmiti juba keset käimasolevat hooaega ka leping ära, aga ootamatult avanes veelgi üks võimalus. Nimelt oli Porto näidanud ust Rui Barrosele ning jaanuaris oldi nii peatreenerita. Mourinhole pakuti võimalust oma endist koduklubi aidata ja sellega oli ta ka nõus, ent United mitte.

“Olime keset hooaega peatreenerita. Võtsin Mourinhoga ühendust, kellel oli leping Manchester Unitediga olemas, aga ta oleks seal tööga alustanud alles järgmisel hooajal ning küsisin, kas ta tuleks hooaja lõpuni meie juurde enne Manchesteri minekut. See näis võimatu, aga mitte tema jaoks. Ta vastas jaatavalt. Samal aja oli liigakarika finaal toimumas ning ta ütles, et tuleb. Ja kui me juba mõtlesime, et see on võimalik, siis Manchester United ei andnud selleks ikkagi luba, kuna arvati, et võime eurosarjas vastamisi minna. Aga paljud inimesed ignoreerivad fakti, et ilma igasuguste tingimusteta oli Mourinho pooleks hooajaks hädaolukorras Porto jaoks saadaval. See oli siiani teadmata fakt, kuid see näitab tema kiindumust Porto suunas,” ütles Da Costa klubi Youtube’i kanali vahendusel.

Oma debüüthooajal Unitediga noppis Mourinho kolm karikat: Inglismaa superkarika ehk Community Shieldi, Inglismaa liigakarika ja Euroopa liiga võidutrofee. 2018. aasta detsembris sai ta klubilt aga hundipassi. Premier League’ist pole Mourinho kaugenenud, kui eelmise aasta sügisest juhendab ta Tottenham Hotspuri. Kahel perioodil on ta olnud ka Londoni Chelsea loots.

scroll to top