fbpx
Close

Sarri: Chelseas oli palju vastandumist, aga paljud mängijad nutsid, kui lahkusin

Avatar

Gonzalo Higuain ja Maurizio Sarri. Foto: Reuters/Scanpix

2018/19 hooajal Londoni Chelseat juhendanud Maurizio Sarri meenutas, et suhted mängijatega polnud tal seal kuigi head, kuid olles lahkumisest teada andnud, muutusid mitmed mängijad emotsionaalseks.

Sarri saabus Chelsea etteotsa 2018. aasta suvel, kui klubi oli koostöö lõpetanud Antonio Contega. Ta tõi endaga kaasa Napolis toiminud mängufilosoofia, kuid seda hakati kritiseerima, milles heideti ette, et formatsioonid on vastastele liiga etteaimatavad. Vaatamata sellele oli Chelsea tabeli tipus konkurentsis hooaja esimeses pooles. Pärast aastavahetust saadi Manchester Citylt koguni 0:6 lüüa ning meedias spekuleeriti, et peagi saab Sarri kinga.

Tülli pööras mees ka meeskonna esikinda Kepa Arrizabalagaga, kes seisis Inglismaa liigakarika matšis City vastu kogu normaalaja ja lisaajal postide vahel, aga penaltiseeria saabudes otsustas Sarri tema asemele tuua endise City väravavahi Willy Caballero. Kepa andis mõista, et tema väljakult ei lahku, millele järgnes korralik segadus nii avalikkuse ees ja mõistagi ka klubi siseselt. Keeruliste seikade kiuste lõpetas Chelsea hooaja siiski kolmandal kohal. Sarri tunnistas nüüd, et mängijatega polnud tal tõepoolest suhted kuigi head, aga kui tuli teade, et järgmine hooaeg on ta juba Torino Juventuses, siis nii mõnedki tema endised hoolealused võtsid seda südamesse.

“Riietusruumis oli konfliktne õhkkond, aga kui ütlesin, et lahkun, siis paljud neist nutsid. Ma pole väga seda tüüpi inimene, kes patsutab teise õlale. Räägin palju sellest, mida mängija valesti teeb ja vähem sellest, milliseid häid asju oli. Arvan, et sellel on suur mõju, kuid jällegi nii õpivad nad sind hindama, kes sa tegelikult oled. Kõige suuremad suhted tekivad teistega kõige vähem mängides. Seega ma arvan, et nad tunnevad midagi siis, kui nad su iseloomu omaks võtavad,” rääkis Sarri Juventuse Youtube’i kanali vahendusel.

Ühtlasi andis 61-aastane endine Napoli loots märku, et teda ei maksa enam Inglismaale tagasi oodata. “Ma ei elaks seal enam kunagi. Ma ei saa aru, kuidas seal olevad itaallased hakkama saavad. Mis puudutab jalgpalli, siis see on teistsugune lugu. Igatsen Premier League’i, millel on erakordne tehniline tase ja uskumatu atmosfäär.”

scroll to top