fbpx
Close

Marco Simeone: valesid otsuseid vastu võtnud Milan peaks olukorda leevendama Icardi ja Cavani palkamisega

Avatar

Foto: AP/Scanpix

Karjääri jooksul üheksa hooaega AC Milani esindanud ning ka Prantsusmaal Paris Saint-Germainis ja AS Monacos pallinud endine itaallasest ründemees Marco Simeone leiab, et tema pikaaegne koduklubi peaks ründejõudu juurde tooma Mauro Icardi ning Edinson Cavani näol.

27-aastase argentiinlase Icardi karjäär Interis sai sisuliselt läbi Antonio Conte peatreeneriks määramisega: peagi toodi võistkonda juurde Manchester Unitedist Romelu Lukaku ning tänavuseks hooajaks siirdus Icardi ise PSG-sse laenule. Oma kohalolu õigustas ta seal igati ära, kui lõi 31 mänguga 20 väravat. Simeone arvates on Milan seni teinud oma ründemängijatele ülekohut, lubades neid liiga lihtsalt minema, kuigi oleks võinud anda veel aega end tõestada. Samas usub ta, et kui klubisse naasnud 38-aastane Zlatan Ibrahimovic peaks sealt taas lahkuma, oleksid sellel hooajal PSG särki kandnud Edinson Cavani ja Mauro Icardi väärt asendused, et vältida Milani ärakukkumist tabeli esimesest poolest. Ründejõu puudust ilmestab selgelt ka fakt, et koroonaviiruse pandeemiast tingitud pausi ajaks on Milan paiknemas seitsmendal kohal ning esikümne meeskondadest on just nemad kõige vähem väravaid löönud.

“Jätaksin [20-aastase Portugali ründemängija Rafael] Leao. Tal on sitkust ja talenti. Muul juhul kui otsid alati vigu nendes, kellel on talenti. pead koguaeg alustama algusest. Ma poleks loobunud [Krzysztof] Piatekist. Kui Ibrahimovic peaks lahkuma, siis Milanil on ründajatega kitsas käes. Arvan, et [Napoli ründaja Arkadiusz] Milik saaks hästi hakkama, aga ma püüaksin tuua Cavani ning Icardi Milani. Mauro oleks suurepärane ost ja looks ideaalse olukorra,” arutles 51-aastane Simeone Gazzetta dello Sport vahendusel, kes suurema osa oma karjäärist Itaalias veetis.

Hiljuti lõid Milanis kired lõkkele ka juhtkonnas. Klubi direktor ja mängijana seal koguni kümme aastat pallinud Zvonimir Boban lasti lahti, kui oli kritiseerinud tegevjuhi Ivan Gazidise mõtet klubisse tuua endine RB Leipzigi ning Schalke peatreener ja praegu Red Bulli harus spordijuhina tegutsev Ralf Rangnick. Boban väitis, et Gazidis tegutse tema ja Milani tehnilise direktori Paolo Maldini seljataga, kui leppis Rangnickiga kokku, et temast saab detsembris uus peatreener ja ühtlasi spordidirektor.

“See oli tohutu viga. See oli liiga pealiskaudne ja tühine teda vallandada vastuolulise intervjuu pärast. Ma arvan, et nad kasutasid seda vabandusena, sest see oli juba ette planeeritud. Kui sa valid kaks isikut, nagu Boban ja Maldini, siis tead juba alguses, millist kaalu nad oma rollis omavad. Nad teavad, kuidas Milani juhitakse. Need inimesed, kes nad valisid, oleks pidanud ka nendega koos jätkama. Nad olid esimesed kaks olulist lüli uues alguses. Mul on kahtlusi, kas Ralf Rangnick sugune isik suudaks Itaalias töötada. Tema praktiline roll eemaldaks selle Maldini pealt. Klubi peab omale selgeks tegema mänedžmendi struktuuri. Kui Gazidis kavatseb seda korraldada nii, nagu välismaal, siis koostöö Paologa tuleks lõpetada ja võib-olla nii saaks Rangnick töötada,” lisas Simeone.

scroll to top