fbpx
Close

Manchester City võitis liigakarika, aga sai kaks valusat tagasilööki

Avatar

N'Golo Kante ja Fernandinho. Foto: SIPA/Scanpix

Manchester City on taas liigakarika oma pea kohale tõstnud ning auhinnakappi vedanud, aga 12 liigavooru enne lõppu jääda finaalis Chelsea vastu ilma keskkaitsjast Aymeric Laportest ning ülitähtsast poolkaitsjast Fernandinhost. Brasiillase vigastus jättis viimati City mängule võimsa pitseri, kui tema trauma järel jäädi detsembris alla nii Crystal Palace’ile kui Leicesterile, lubades liidril Liverpoolil veidi vahet suurendada.

“Neljas sarjas kaasalöömine on väga nõudev ja raske, me ei tea, kuhu me omadega üldse jõuame. Fernandinho ja Laporte on mõned nädalad palliplatsilt eemal,” nentis peatreener Pep Guardiola mängujärgselt. Laporte mängis eile vasakkaitses, sest põhimees Benjamin Mendy on siiani katki ning Fernandinhot kasutas Pep Meistrite liiga kaheksandikfinaalis Schalke vastu keskkaitses. Keskkaitses hakkab Pep nüüd nuputama, sest avamängus punase kaardi teeninud keskkaitsja Nicolas Otamendi kordusmatšis kaasa ei tee ning John Stones ei pruugi samuti selleks ajaks terveks saada.

“Selle karika võitmine oli meie mentaliteedile hea ning järgmised mängud saame kergemini läbi ajada, aga Meistrite liigas ja Premier League’is hakkame seepärast kannatama. Samas oli võit meie tuju jaoks tähtis, sest meil on sellest hooajast kaks tiitlit juba kotis,” luges ta ka Community Shieldi loendamisvääriliseks trofeeks.

“Ma ei hakka seda tiimi Barcelonaga võrdlema. Siin on uued mängijad, uus klubi ning see, mida Barcelonaga korda saatsime, oli unikaalne. Nüüd vaatame, kui kaugele me sel hooajal minna suudame,” ütles Kataloonia gigandiga rekordilised kuus tiitlit ühe hooajaga võitnud Pep.

scroll to top