fbpx
Close

Manchester City on läinud Barcelonaga supertalentide allkirja pärast konkureerima

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Sel suvel räägiti kahest Hollandi koondise säravaimast talendist, kui 21-aastane poolkaitsja Frenkie De Jong ning 19-aastane Matthijs De Ligt pakkusid meeletut huvi suurklubidele, ent koduklubi Amsterdami Ajax ei soovinud neist loobuda. Nüüd on kaks giganti asunud omavahel noormeeste allkirjade nimel võitlusesse.

City on teadatuntud enda kulutamise poolest ning tegemist on ainsa tiimiga, kes viimase seitsme aasta jooksul investeerinud meeskonda maagilised miljard eurot. Barcelona muutus pärast Neymari rekordmüüki olude sunnil suureks kulutajaks, kui Ousmane Dembele ja Philippe Coutinho eest käidi kokku välja ligi 220 miljonit eurot.

De Jong on avalikult öelnud, et soovib mängida koos Lionel Messiga, ent Kataloonia megatiimi pakkumine oli Ajaxi jaoks pehmelt öeldes vastuvõetamatu. City spordidirektor ning mitmete tasemel diilide ajuna head tööd teinud Txiki Begiristain on lennanud mitmel korral Amsterdami ja kohtunud Ajaxi ametnikega, arutades võimalusi üleminekuks.

Barcelona olla leppinud, et nemad ei suuda City finantsjõuga konkureerida ning piiluvad alternatiivseid lahendusi, nagu on selleks Paul Pogba või Adrien Rabiot. Pole ka välistatud, et juba jaanuarikuus vahetab De Jong klubi, siirdub Barcelonasse ning talent laenatakse hooaja lõpuni Ajaxisse tagasi, vahendab Goal.

Kui De Jong jääb Cityle püüdmatuks, on sihikul Wolvesi poolkaitsja Ruben Neves, kuid äsja Premier League’i tõusnud klubi pole nõus oma tähest loobuma vähem kui 110 miljoni euro eest.

scroll to top