fbpx
Pealeht / Inglismaa / “Manchester City ja Liverpooli domineerimisel Premier League’is ei näi lõppu tulevat”
Vincent Kompany ja Mohamed Salah. Foto: AP/Scanpix

“Manchester City ja Liverpooli domineerimisel Premier League’is ei näi lõppu tulevat”

Aastatel 2008-2019 Manchester Cityt esindanud ja ka klubi kapteniks tõusnud keskkaitsja Vincent Kompany ütles, et hetkel on Inglismaa kõrgliigas raske näha tema endise kodumeeskonna City ja Liverpooli hoo raugemist.

Kompany aitas eelmisel hooajal City Inglismaa meistriks, kuid lähim jälitaja Liverpool kogus 97 punkti ja neil jäi tiitlist vaid üks punkt puudu. Võrdluseks kolmanda koha omaniku Londoni Chelsea ees oli Liverpooli edumaa koguni 25 punkti. 2017/18 hooajal suutis City koguda 100 punkti tabelisse, millega purustati Premier League’i rekord. Kompany usub, et kõik need faktid peegeldavad seda, et Inglismaal võib tiitlipretendendiks pidada vaid kahte klubi.

“Mu arvates on praegusel ajal teistel klubidel raske konkurentsis olla, sest Liverpool ja Manchester City on kui hästi õlitatud masinad. Seal teab iga mängija, mida tuleb teha. Ma arvan, et need kutid on seal, et jääda ja teised peavad kiire arenguhüppe tegema. Vastasel juhul suur tasemevahe säilib,” vahendas Goal.com Kompany sõnu.

“Näib, et isegi kui neil pole hea päev, kujuneb mäng ikkagi mugavaks ja lähiajaloos ei leidu just palju sellised võistkondi, mis on olnud suutelised Premier League’is endale lubama kergeid mänge. Need kaks meeskonda on olnud niivõrd head vastaste ohtude nullimisel ja ma ei näe, et teised suudaksid midagi sellist teha. Cityl ja Liverpoolil on hulk mänge, mille suhtes saab eeldada võitu ja see annab neile tohutu eelise, kui võtta arvesse üldist liigatabelit.

“Toon välja vaid nende kahe tiimi reaalsuse. Usun, et igaüks tunneb, et City ja Liverpool on mitu sammu ees, kuid midagi pole ka garanteeritud või niisama kätte antud. Kui kumbki neist kaotab korraks tähelepanu, siis võib tabeliseis pöörduda, aga ma ei näe sellist võimalust,” lisas 33-aastane belglane lõpetuseks.

Vaata lisaks

Liverpooli jalgpalliklubi tegemisi kajastav portaal: Van Dijki ja Klavani särgivahetus ilmestab Jürgen Kloppi edukat tööd

Eesti meeste jalgpallikoondis võõrustas 9. septembril maailma tippu kuuluvat Hollandit. Vastu tuli võtta küll 0:4 …

Lisa kommentaar

Sinu e-postiaadressi ei avaldata. Nõutavad väljad on tähistatud *-ga