Magusa võidu saanud Tottenham lubas Chelsea’l olla tabeliliider vaid loetud tunnid

Inglismaa kõrgliiga üheksanda vooru laupäevastes mängudes olid võidukad Londoni Chelsea, Brighton & Hove Albion ja Manchester United. Põnevusmängus võttis kolm punkti ka Tottenham Hotspur, kui koduplatsil saadi jagu Manchester Cityst.

Tottenham pääses juba viiendal minutil juhtima, kui Tanguy Ndombele söödu sai jooksu peale Heung-Min Son ja lõunakorealane saatis palli City väravavahi Edersoni jalge vahelt võrku. Antud olukorras eksimusega silma paistnud keskkaitsja Aymeric Laporte oli 27. minutil oma viga heastamas ja seisu viigistanud, kuid videokorduse abiga fikseeriti meeskonnakaaslasele Gabriel Jesusile käega mäng ning värav tühistati. Jose Mourinho hoolealused mängisid Pep Guardiola omad 65. minutil lõplikult üle, mil kontrarünnak võeti Harry Kane’i eestvedamisel üles ja Giovani Lo Celso vormistas seisuks 2:0.

Chelsea alistas võõrsil Federico Fernandezi omavärava ning Tammy Abrahami 65. minuti tabamuse toel Newcastle Unitedi. Vähemuses lõpetanud Brighton & Hove Albion oli Danny Welbecki ja Solomon Marchi väravatest 2:1 parem Aston Villast. Manchester Unitedile piisas Bruno Fernandesi 56. minuti realiseeritud penaltist, et võita West Bromwich Albioni.

Newcastle United – Chelsea 0:2

Aston Villa – Brighton & Hove Albion 1:2

Tottenham Hotspur – Manchester City 2:0

Manchester United – West Bromwich Albion 1:0