fbpx
Close

Tottenhami peamiseks tiitlinõudlejaks pidav City peatreener Guardiola: me ei suuda väravaid lüüa ja nii ei saa võita

Avatar

Manchesteri peatreenerid. Foto: Reuters/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola tunnustas pärast laupäevast 0:2 kaotust Tottenham Hotspurile vastaseid, öeldes, et Londoni klubi on praeguse seisuga suurim tiitlinõudleja Premier League’is.

Jose Mourinho juhendatav Tottenham on tõepoolest hooaega Inglismaal edukalt alustanud, kui üheksa mänguga on kuus võitu ja kaks viiki saadud, mis annab neile esimese koha. Pühapäeva õhtul on vastamisi Liverpool ja Liecester City ning kui viimased peaksid võidu võtma, siis langeb Tottenham teiseks. Liverpooli võidu korral jäädakse Tottenhamiga samale pulgale 20 punktiga.

City osas on aga suured mured üleval. Kuigi Guardiolaga pikendati hiljuti lepingut, siis aina enam on võistkond tegemas negatiivseid rekordeid. Näiteks on ise löödud ja endale lastud väravate suhe 10:11 ning esimese näitaja poolest oli viimati see veel kehvem hooajal 2006/07, kui oldi kaheksa vooruga vaid kuuel korral skoori tehtud. Tabelis on kirjas 12 punkti ja sellest veel vähem, kümme punkti, koguti sama arvu voorude möödudes hooajal 2008/09.

“Nad (Tottenham – toim.) on liigatabeli tipus. Seega ilmselgelt on nad rohkem tiitlinõudlejad kui keegi teine hetkel. Loomulikult palju punkte on veel mängus. Oleme neist kaheksa punktiga maas ja üks mäng vähem peetud, aga palju meeskondi on meist eespool. Peame hakkama mänge võitma. Kui me seda ei tee, siis teame, et liiga võitmine pole võimalik. Peame püüdma mänge võita, teame seda,” rääkis Guardiola.

“Mängupildi poolest me ei jää kaugele maha, aga meil on praegu väravate löömisega raskusi. See ei käi ühe või teise mängija kohta. Reaalsus on kümme väravat ja see pole piisavalt hea. Oma esimesel aastal [Inglismaal olles] mäletan Chelseat [võitmas]. Alguses oli väga tihe rebimine, aga lõpuks haaratakse initsiatiiv. Teisel, kolmandal ja neljandal hooajal oli kahel korral selgelt esil City ja korra Liverpool. Praegune hooaeg näib olevat kõige tihedam tiitlivõitlus, aga siiski on vaid kaheksa mängu peetud ja palju on veel ees. Saab näha, kuidas sellel hooajal palju mänge pidada lõpuks välja näeb.”

scroll to top