Madridi Real mängis eduseisu maha ja kaotas kordusmänguks kapten Ramose; Juventus lubas end üllatada

Manchester City. Foto: AFP/Scanpix

Meistrite liiga kolmapäevastes kaheksandikfinaalmängudes teenis Manchester City võõrsil võidu Madridi Reali üle. Torino Juventus pidi leppima minimaalse kaotusega Lyoni Olympique’i vastu.

Real ja City ei suutnud kumbki avapoolajal väravat kirja saada, kuid selle vea võõrustajad siiski 60. minutil parandasid. Vinicius Junior sai Kyle Walkerilt jooksu peal palli vahelt lõigatud ning brasiillane toimetas selle trahvikasti edasi Iscole, kes omad ka juhtima viis. City pööras normaalaja lõpus mängu aga täielikult enda kasuks. Esmalt leiti tsenderdusega üles Gabriel Jesus, kes Sergio Ramose selja tagant sai peaga löögile ning mänguvahend maandus võrgus. Edasi teeniti välja ka penalti, kui Dani Carvajal tõmbas maha Raheem Sterlingu ning Kevin De Bruyne viis City 2:1 juhtima. Reali jaoks polnud hädad veel lõppenud, sest 86. minutil sai Ramos viimase mehena Jesusi murule kukutamise eest punase kaardi ja sellega tuleb tal kordusmatš Manchesteris vahele jätta. Karistuslöögist City siiski kolmandat väravat ei löönud, aga Realil tuleb igal juhul võõrsil kaks lüüa, et omada mingitki võimalust siit paarist edasi pääseda.

Tavapäratult konarlikult kulgev hooaeg jätkus Juventusel sarnasel viisil ka võõrsil Lyoni vastu. Ise ei suudetud ühtegi väravat lüüa, kuigi pealelööke tehti kohtumise jooksul vastasest rohkem ning pallivaldus oli samuti nende kasuks. Kodumeeskond Lyon lõi mängu ainsa värava 31. minutil, mil vasakult äärelt trahvikasti murdnud Houssem Aouar andis söödu Lucas Tousartile ja pall oli postide vahel.