fbpx
Close

Lukaku: Solskjaer tahtis, et jääksin, aga mul polnud energiat Unitedis edasi olla

Avatar

epa08029898 Romelu Lukaku of Inter celebrates after scoring the 2-1 during the UEFA Champions League Group F match between Slavia Prague and Inter in Prague, Czech Republic, 27 November 2019. EPA/MARTIN DIVISEK

Milano Interi ründeäss Romelu Lukaku rääkis Sky Sportsi vahendusel antud intervjuus, et oma endises koduklubis Manchester Unitedis oli tal võimalus jätkata, kuid ta ise ei soovinud seda.

“Üks halb aasta võib kõigil oma karjääris ette tulla. On teada, mis toimus ja minu jaoks oli kõik klaar. See oli keeruline olukord, milles pidin vastu võtma otsuse, et minna kuhugi mujale, kus saan õppida oma mängu teisi aspekte ja töötada kellegagi, kes tahtis mind samuti. [Unitedi peatreener] Ole [Gunnar Solskjaer] tahtis, et jääksin, kuid ma ütlesin talle, et mulle aitab. Mul polnud enam energiat. Kogu austuses tema suhtes, sest ta on olnud mees ja aitas mul edasi liikuda,” sõnas Lukaku.

Mida arvab 26-aastane Lukaku Unitedist nüüd, kui viimati hangiti väärt täiendused juurde Bruno Fernandesi ja Odion Ighalo näol? “Nad liiguvad õiges suunas, sest tuuakse õigeid mängijaid sisse. Ole teeb head tööd ja tulemused räägivad nende kasuks. Soovin neile ainult head. See on klubi, mis andis mulle platvormi, mida ma pole kunagi oma elu jooksul näinud. Seega mu jaoks olla lugupidamatu Unitedi või mõne teise Inglismaa klubi suhtes, kus mänginud olen, oleks veidi lapsik.”

Karjääri jooksul veel Brüsseli Anderlechti, Londoni Chelseat, West Bromwich Albioni ja Evertoni esindanud Lukaku avaldas, et lisaks Interile oli tema allkirja noolimas ka Torino Juventus. “Tegemist oli tiheda rebimisega, aga mu mõttes oli alati Inter ja peatreener [Antonio Conte]. Kui olin laps, siis minu lemmikklubi Itaalias oli Inter. Imetlesin Adrianot ja Ronaldot. Loomulikult kui Inter ja treener Conte, kes tahtis mind Chelsea ja ka Juventuse aegadel, tulid kõnelustesse, siis oli mu esimene mõte, et aeg on sinna minna ja vaadata, millised olud seal on, kuid lihtsalt hoiaksin madalat profiili ja teeksin tööd.”

Rasked ajad koroonaviiruse leviku tõttu on sundinud ka Lukakut karantiinis olema, juba viimased üheksa päeva. Teatavasti on just Itaalia saanud kõige rängima löögi osaliseks. Belglane avaldas, et tal pole olnud võimalik minna oma ema vaatama, kellel on diabeet, ja samuti pole ta saanud oma poega juba mõnda aega näha. “Igatsen tavalist elu. Tahaksin olla oma ema juures ja veeta aega pojaga, oma vennaga. Mõtlen kõigele. Olukord on halb, sest sul ei saa olla praegu tavapärast lähedust inimestega. Igatsen treeninguid ja fännide ees mängimist. Sa hakkad austama seda, mis sul on olemas,” kurtis Lukaku.

scroll to top