fbpx
Close

Capello: Ronaldo Realis tähendas seda, et vastased pidid igal juhul kaks väravat lööma

Avatar

Fabio Capello. Foto: AP/Scanpix

Legendaarne itaallasest peatreener Fabio Capello tõdes AS-i vahendusel antud intervjuus, et Madridi Real pole suutnud Torino Juventusesse lahkunud Cristiano Ronaldole väärilist asendust leida.

Real on jätkanud maailmaklassist talentide hankimisega ning viimane hea näide on Eden Hazard, kes Londoni Chelseast 100 miljoni euro eest ära toodi. Samas on Rodrygo, Vinicius Junior ja Martin Ödegaard tahaplaanile jäänud, kuigi neid peetakse tulevikus põhirolli kandjateks meeskonnas. Capello arvates on aga viiekordse Ballon d’Ori võitja Cristiano Ronaldo lahkumisest jäänud võistkonda suur tühimik ning asendusi pole Hispaania tippklubi seni veel leidnud. Samas arvas ta, et uutele tulijatele ei saagi kohe suuri ülesandeid väljakul anda.

“Teleeksperdina ütlen alati, et kui tahad Madridi Reali võita, pead vähemalt kaks väravat lööma, sest võisid kindel olla, et Cristiano lööb ühe. Sama käib Barcelona ja Lionel Messi kohta. Muutusi on vaja teha, aga hoolega. Sa pead palkama mängijaid, kes suudavad muutuse sisse tuua, sest kui kannad Madridi või Barcelona särki, siis võib see su õlule palju raksust tuua. Kui sul pole rohkelt kvaliteeti, siis ei saa sa hakkama, kaod ära. Sama asi juhtus minuga AC Milani aegadel, kui oli aeg hakata San Sirol mängima. Leidus mängijaid, kes arvasid, et on head, aga tegelikult kadusid oma olekuga ära,” rääkis 73-aastane Capello.

“Ootame, et nad pauguga esile kerkiksid. Minu teistkordsel Madridis oldud ajal palkasime Marcelo, Fernando Gago ja Gonzalo Higuaini. Detsembris tuli klubi president mu juurde ja ütles: “Fabio, miks sa neid mängu ei pane!” Ma ütlesin: “Nad on ju lapsed ja pead veidi ootama. Nemad on tulevik ja saavad ajalugu hiljem teha.” Ja ainus, kes neist vähem tegi, oli Gago. Teised kaks õigustasid end ära. Nad vajasid kogemust ja isiksust. Sa pead palkama noori mängijaid ning hakkama neid samm-sammult kasutama ja nende eest hoolitsema. Sa ei saa neile kohe vastutust anda,” lisas itaallane.

scroll to top