fbpx
Close

Lühikest aega Arsenali peatreener olnud Ljungberg: meeskonnas peaks olema koht Özilile

Avatar

Mesut Özil. Foto: Reuters/Scanpix

Möödunud hooajal Londoni Arsenali abitreener olnud ja 2019. aasta detsembris seal ka peatreenerina tegutsenud Freddie Ljungberg kritiseeris otsust jätta Mesut Özil võistkonnast eemale.

32-aastane Özil on praeguse peatreeneri Mikel Arteta valikust täielikult välja langenud. Sakslasest poolkaitsjat ei kaasatud Premier League’i ega Euroopa liiga meeskonna nimekirja vaatamata faktile, et mees teenib teiste võistkonnakaaslastega võrreldes suurimat palka. Arsenali ajutise peatreenerina tegutsenud Ljungberg, kelle käe all võideti üks mäng, viigistati kolm ja kaotati kaks kohtumist, vihjas, et tema poleks Özili eemale jätnud.

“Teame, et Mesut on suurepärane jalgpallur. Meil kõigil on erinevad arvamused ja kõik peavad leppima, et inimestel on erinevad arvamused. Mu jaoks tundub võib-olla nii, et kuna jalgpall on edasi arenenud, siis pole ta kaitses piisavalt atleetlik. Ütleme, et mängid Manchester City vastu, su valduses pole palli ja pead neil vaid järel jooksma, siis võib-olla vajad rohkem atleetlikumaid mängijaid. Mida ma püüdsin teha ja millesse uskusin, oli see, et kui mängid meeskondade vastu, kes on paberil sinust väiksem klubi või kes kaitseb madalalt ja sa vajad kedagi, kes selle lahti arutaks, siis on Mesutil täielik kvaliteet olemas seda teha. Usun, et selliste mängude puhul on sellisele mängijale võistkonnas ruumi,” rääkis Ljungberg väljaandele The Athletic.

“Aga sel juhul peab sul mängijaga ka kommunikatsioon olemas – mitte Mesuti, vaid iga mängijaga. Kindlatele mängijatele sobivad teatud mängud. Neid aegu, kui iga mänguminuti kaasa tegid, ei pruugi võib-olla enam tihti ette tulla. Kui suvel Arsenalist lahkusin, siis oli ta meeskonnas ja nüüd enam mitte. Ma ei oska vastata, mis seal juhtus. Aga kui vaadata jalgpallilisi loomulikke kvaliteediomadusi, siis mu vastus on ilmselge. Kui olin ajutine peatreener, siis kasutasin teda mängudes, mil arvasin, et ta suudab vastaste kaitset lahti murda, isegi kui teadsin, et tema kaitsetöö pole nii hea kui mõne teise oma. Seega selline on mu arvamus, kindlates mängudes peaks selle puhul teatud valikuruum olema,” lisas rootslasest endine ääreründaja, kes pallis Arsenalis aastatel 1998-2007.

Arsenal on hetkel Premier League’is pärast üheksat mänguvooru alles 12. kohal. Pühapäeval võõrustatakse Wolverhampton Wanderersi.

scroll to top