fbpx
Close

Londoni derbi kütab kirgi: Chelseal on ellujäämismäng Tottenhami vastu

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Premier League’i 31. voor toob lauale tõsiselt magusa derbi, kus kaalul pole ainult au ja võimalus endale rusikaga vastu rinda taguda, vaid ülimalt tähtis Meistrite liiga koht: viiendal kohal olev Chelsea võtab kodus vastu viie punkti kaugusel paikneva Tottenhami.

Tiitlikaitsja Chelsea on viimase viie mänguga saanud kolm valusat kaotust, nendest kaks Manchesteri klubidele ja üks äpardus Watfordi vastu, kus 1:4 alistuti. Tottenhamil on asjad paremini, sest viiest mängust neli võitu ja üks viik on väga viisakas hoog, mis ei taha kuidagi raugeda.

Aga Stamford Bridge’il läheb väga tuliseks: niigi kuum derbi omab seekord erilist kaalu, sest nagu mainisin, siis Chelsea on Meistrite liiga kohast ilma jäämas ning võit Spursi üle sütitaks lootusi metsikult.

Optibet on märkinud kodutiimi Chelsea küll favoriidiks, aga mitte väga veenvalt: 2.25 koefitsient on neile antud koduväljakueelise tõttu. Samas väärib mainimist fakt, et Tottenham pole Chelseat sel sajandil nende koduväljakul veel võitnud. Kas äkki seekord? Kõik eeldused selleks on olemas – parem hoog, etem sisekliima, atraktiivsem vutt ja suurem enesekindlus.

Kliki linki, et panustada Chelsea – Tottenham kohtumisele Optibetis

Hoopis lõbusam kohtumine toimub päev varem samuti Londonis, Selhurst Parkil, kui ründemasin nimega Liverpool väisab Crystal Palace’it. Kas on oodata väravatesadu? Viimases voorus küttis Liverpool Watfordile metsiku sauna, põhiline leiliviskaja oli Mohamed Salah, lüües neli vastuseta väravat ja andes ühe väravasöödu. Hullus hoos egiptlane on skoorinud juba 28 liigaväravat ning ei tundu, et ta peatuks.

Aga see kohtumine võib olla petlik: jah, Palace on viimase viie mänguga võtnud vastu neli kaotust, kuid nendest kolm oli esiviisiku tiimide vastu. Väärib mainimist, et kõik korrad kaotati vaid ühe väravaga; Manchester Unitedi vastu saabus kaotus alles lisaminuteil, Tottenhami vastu Harry Kane’i väravast kaks minutit enne normaalaja lõppu.

Kas minna optimistlikult peale ja panustada Liverpooli võimsa võidu peale või tasuks olla ettevaatlik? Ragnar Klavani koduklubi võidukoefitsient 1.45 pole väga atraktiivne, kuid Liverpool võidab kahe väravaga on koefitsiendiks 2.10.

 

Kliki linki, et panustada Crystal Palace – Liverpool kohtumisele Optibetis

Pole kahtlustki, et Palace on koduväljakul väga ebameeldivalt visa vastane, kuid Liverpooli heas hoos olev ründeliin peaks olema neid suuteline võitma. Ka halval päeval. Jürgen Kloppi hoolealustel oleks võit ülimalt suure kaaluga, arvestades eelnevalt mainitud Londoni derbit: Chelsea viik ja Liverpooli võit suurendaks vahe üheksa punkti peale, mis annaks üsna meeldiva puhvri ja hingamisruumi Meistrite liiga kohale kvalifitseerumise osas.

 

 

 

 

 

scroll to top