fbpx
Close

Prantsusmaa meedia: PSG järgmine peatreener on sakslane

Avatar

Foto: Reuters/Scanpix

Hetke kuumim vabaagendist peatreeneri nimi on Thomas Tuchel ja Euroopa meedia naudib täiel rinnal tema nime kasutamist: küll Arsenali, siis Bayernisse, nüüd ka PSG-sse. Selle nädala alguses lõhati Saksamaa väljaande Kickeri poolt võimas uudispomm – Bayern München peab Dortmundi ekstreenerist suu puhtaks pühkima, sest sakslane on läbirääkimistes Londoni Arsenaliga.

Analüüsisin Tucheli mineku tõenäosust Arsenali selles artiklis ja tõepoolest oleks tegemist vägagi reaalse käiguga: sobilikud mängijad ründeliinis, soov mängida atraktiivset vutti ja prestiižne klubi, mis ootab võimalust tõusta tagasi suurte tegijate sekka.

Aga täna on Prantsusmaa väljaanne L’Eqipe ja Le Parisien andnud konkreetse sõnumi oma lugejatele: pange end valmis, sest Unai Emeryle on leitud asendaja ja selleks on Thomas Tuchel. 44-aastane loots on üks kuumimaid nimesid noortreenerite hulgas (loe: kes pole 50. juubelit veel tähistanud ja esindavad modernsema jalgpalli koolkonda) ja asjad olla paika pandud pärast PSG kaotust Real Madridile.

Katari emiir Al-Thani ja PSG omanik Nasser Al-Khelaifi pidasid nõu ja emiir kiitis heaks just Tucheli nime: ta räägib suurepäraselt prantsuse keelt ja on väga hea taktik, lisaks mängib sakslane atraktiivset jalgpalli, kirjutas L’Equipe. Need omadused kaalusid konkurentide plussid üle ja kõlakas, mis läks Saksamaa väljaande Bildi poolt liikvele, sai täna L’Equipe’i poolt kinnituse.

 

scroll to top