Liverpooli masinavärk ilmutas olulise Meistrite liiga mängu eel kergeid ohumärke

Sadio Mane ja Virgil van Dijk. Foto: AFP/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 26. voorus peeti laupäeval ära kaks mängu. Liverpool võttis enne teisipäeval toimuvat Meistrite liiga matši Madridi Atleticoga raske võidu tabeli viimase Norwich City üle ning minimaalse võidu sai kirja ka Burnley.

Peatamatus hoos olev ja ülimalt suure tõenäosusega Inglismaa meistritiitli juba ka kindlustanud Liverpoolil oli tükk tegemist, et võõral väljakul viimasel kohal paiknevat Norwich Cityt murda. Poolajaks oli seis 0:0, kuigi pealelöökide osas edestas Liverpool vastas selgelt (lõpuks 13:4). 78. minutil suudeti siiski skoor avada, kui Jordan Henderson leidis trahvikastis pika palliga Sadio Mane üles ning senegallasest ründeäss saatis mänguvahendi tugevalt ette nurka. Ühest väravast tabeliliidrile piisaski ja neil on nüüdseks ette näidata 76 punkti, mida on 25 võrra enam lähikonkurendi Manchester City ees. Norwich jätkab 18 punktiga viimasel ehk 20. kohal ja nende lähim konkurent Watford on kuue punkti võrra eespool.

Päeva esimeses kohtumises alistas Burnley 2:1 Southamptoni. Reedel toimus samuti üks mäng, milles Wolverhampton Wanderers ja Leicester City mängisid 0:0 viiki. Pühapäeval peetakse kaks mängu, kui vastamisi on Aston Villa – Tottenham Hotspur ja Londoni Arsenal – Newcastle United.