Liverpooli kolmapäevane äpardus sai Premier League’is jätku, City väravamasin hakkas lõpuks tööle

Pep Guardiola ja Riyad Mahrez. Foto: Reuters/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga kümnendas voorus toimus laupäeval neli mängu. Suure võidu sai kirja Manchester City, napilt olid vastasest paremad Leeds United ja West Bromwich Albion. Lisaminutitel jäi kolmess punktist ilma valitsev meister Liverpool.

Alles kolmapäeval Meistrite liigas Atalantat võõrustanud ning ootamatu 0:2 kaotuse saanud Liverpool oli ka nüüd koduses liigas hädas. Võõral väljakul Brighton & Hove Albioni vastu pääseti 20. minutil kaotusseisu jäämisest, mil Neal Maupay ei suutnud penaltit ära realiseerida. 34. minutil oli Mohamed Salah pannud palli võrku, ent videokorduse abiga tühistati tabamus suluseisu tõttu. Sel hooajal heas hoos olnud Diogo Jota viis Liverpooli siiski 60. minutil juhtima ning paistis, et Jürgen Kloppi hoolealused võtavad raske võidu ära. Kui 84. minutil tühistati järjekordse suluseisu tõttu ära Sadio Mane värav, siis lõppsõna jäi hoopis Brightonile – Andrew Robertsoni löögitaoline puude Danny Welbecki pihta päädis penaltiga, mille Pascal Gross kolmandal lisaminutil edukalt realiseeris ja punktid läksid nii jagamisele.

Manchester City on seni olnud suurtes raskustes väravate löömisega, kuid koduplatsil Burnley vastu suudeti oma võimsust viimaks näidata. 22. minutiks oli Ryad Mahrez viinud omad 2:0 ette ja poolajaks suurendas eduseisu Benjamin Mendy. Ferran Torres skooris 66. minutil ja kübaratriki vormistas Mahrez kolm minutit hiljem.

Leeds United oli võõrsil brasiillasest ründemehe Raphinha 79. minuti väravast parem suurte ambitsioonidega sellele hooajal vastu läinud Evertonist. West Bromwich Albionile piisas Conor Gallagheri 13. minuti tabamusest, et alistada liigatabeli punane latern Sheffield United.

Reedel toimunud ainsas kümnenda vooru kohtumises võitis Newcastle United 2:0 Crystal Palace’it.

Brighton & Hove Albion – Liverpool 1:1

Manchester City – Burnley 5:0

Everton – Leeds United 0:1

West Bromwich Albion – Sheffield United 1:0