fbpx
Close

Kuus kuud Barcelonas pallinud Boateng: Messiga koos treenides mõtlesin, et lõpetan karjääri

Avatar

Kevin-Prince Boateng. Foto: SIPA/Scanpix

Karjääri jooksul Barcelonat, AC Milani, Tottenham Hotspuri, Dortmundi Borussiat ja mitmeid teisi Euroopa tippliigade sekka kuuluvaid klubisid esindanud Kevin-Prince Boateng kirjeldas Lionel Messit kui jalgpallurit, kellega koos treenides mõtles ta karjäärile punkti panna oma kehvema taseme tõttu.

“Need kuus kuud Barcelonas olid imelised. Esmalt ma ei uskunud seda. Arvasin, et Espanyol tahtis mind ja mitte see tõeline Barcelona! Messiga koos treenides jäin sõnatuks. Olin alati öelnud, et Cristiano Ronaldo on maailma parim, kuid Messi on midagi muud. Ta pole normaalne. Temaga koos treenides tundsin end oma karjääri jooksul esimest korda ebakindlalt. Ta tegi imelisi asju. Oleksin tahtnud öelda: “Mulle aitab, lõpetan jalgpalli mängimise!”” meenutas Boateng intervjuus DAZN-ile, kes hetkel Itaalia esiliigas Monza meeskonda esindamas.

2007-2009 Tottenhamis olles pidi Boateng toime tulema vähese mänguajaga ning otsis lohutust oma suurt palgaraha tuulutades, mida 33-aastane ghanalasest poolkaitsja hetkel siiski kahetseb. “Kui noor olin, siis vastab tõele, et Tottenhamis olles ostsin kolm luksusautot ühe päevaga, aga minus oli palju valju. Tahtsin osta õnne. Ma polnud õnnelik, ma ei mänginud. Ma ei tundnud end hästi, mistõttu otsisin midagi muud. Loomulikult muudaksin seda osa minevikus. Tihti usaldasin vaid oma talendikust ja mitte arrogantne olles, siis selle talendikusega oleksin olnud enamaks suuteline. Vaatamata sellele on mul päris kaunis karjäär olnud.”

Jalgpalli kõrvalt on Boateng võtnud palju ka sõna rassismi teemadel. Mitmete inetute olukordade taustal tunnistab ta, et endiselt pole mingeid vastumeetmeid kasutusele võetud rassismiga võitlemisel. “Jalgpallis pole midagi 2013. aastast muutunud. Võib-olla on mõned trahvid lisandunud, kuid midagi pole muutunud. See on kurb. Seda tuleb endiselt ette ja liiga palju. Muutused tulevad FIFA-st ja UEFA-st. Meie, jalgpallurid, oleme olulised. Püüame rääkida, kasutades sotsiaalmeediat ja intervjuusid, aga kui see ei alga ülaltpoolt, siis on meil keeruline. 2013. aastal ütlesin, et loodan, et mõningad aastad hiljem ei tea lapsed, mis on rassism, kuid selle asemel kuulevad nad meid täna sellest veelgi rohkem rääkimas kui eile,” sõnas Boateng.

scroll to top