fbpx
Close

Liverpooli huviorbiidis olev Werner andis teada, millise klubiga ta suure tõenäosusega ei liitu

Avatar

epa08085267 Leipzig's Timo Werner reacts during the German Bundesliga soccer match between RB Leipzig vs FC Augsburg in Leipzig, Germany, 21 December 2019. EPA/FILIP SINGER CONDITIONS - ATTENTION: The DFL regulations prohibit any use of photographs as image sequences and/or quasi-video.

Saksamaa jalgpalli üks tõusvaid ründestaare Timo Werner kinnitas Bild’ile antud intervjuus, et Bundesliga tippklubi Müncheni Bayerniga ta liituda ei kavatse.

Werner kuulus 2002-2013 Stuttgarti noorteakadeemiasse, misjärel tegi 17 aasta vanuselt klubi eest Bundesliga debüüdi. Pärast kolme hooaega Stuttgartis siirdus ta kümne miljoni euro eest RB Leipzigisse ja on seal praegugi veel tegutsemas. Saksamaa koondislane on end nüüdseks maailmaklassist mängumehena tõestanud, kui lõi enne koroonaviiruse puhangut klubi eest sellel hooajal 27 väravat ja andis 11 väravasöötu. Leipzigi aitas ta Meistrite liigas ka veerandfinaali, mille käigus lülitati 4:0 koondskooriga konkurentsist mullune finalist Tottenham Hotspur. Werneri leping kestab 2023. aastani, aga mõistetavalt on mitmed suurklubid tema kohta uurimas. Tugevalt on teda seostatud Jürgen Kloppi juhendatava Liverpooli ja kodumaa gigandi Müncheni Bayerniga, kuid viimase variandi Werner sisuliselt välistas.

“Bayern on suurepärane klubi, sellest ei pea rääkima. Hans Flick on sellel hooajal samuti tõestanud, et on väga hea peatreener. Aga kui ühel hetkel muutub üleminek probleemiks, siis oleks mul suurem soov minna välismaale kui Bayernisse. Asi on lihtsalt selles, et väljakutse mõnes välisliigas kõnetaks mind veidi rohkem kui Bundesligas teise klubi eest pallida. Loomulikult on ka tähtis vastastikune austus. Seetõttu valisin RB Leipzigi tol hetkel ja järgmise sammuna valiks samuti, sest seal saan vajaliku tunde,” rääkis 24-aastane Werner.

2019/20 hooajale läks Werner vastu olukorras, kus käimas oli tema viimane aasta lepingust. Kõik eeldasid, et Bayerniga liitumise teade on vaid aja küsimus, aga mees otsustas augustis hoopis lepingut pikendada. “Ma ei oska vastata, mis Bayernit tol korral motiveeris. Olen õnnelik ja rahul, et lepingut siin pikendasin ning sellel hooajal Leipzigi eest mängisin. Enda arvates olen Julian Nagelsmanni juhendamisel edasi arenenud, küpsenud isiksusena ja võtnud rohkem vastutust enda peale. Olen väga tänulik selle eest ja hindan väga, mis mul RB Leipzigis on. Seepärast ei ütleks ma kunagi: “Ma pean siit minema pääsema!”

scroll to top