fbpx
Close

Lampard: ootame Kante’d pikisilmi tagasi, ta on maailma üks parimatest mängijatest

Avatar

N'Golo Kante ja Fernandinho. Foto: SIPA/Scanpix

Londoni Chelsea peatreener Frank Lampard ütles BT Sport’i vahendusel antud intervjuus, et suurema osa käimasoleva hooaja mängudest vahele jätnud prantslasest poolkaitsja N’Golo Kante on neile äärmiselt vajalik lüli, keda tuleb liigitada isegi maailma parimate mängumeeste sekka.

Kante mängis end 2015/16 hooajal Leicester City eest pildile, kui aitas klubil võita ajaloolise Premier League’i tiitli. Peagi oli Chelsea valmis talle lepingut pakkuma ning 40 miljoni euro suurune üleminek sai teoks. Teist hooaega järjest võitis kante Inglismaa meistritiitli ja on aastate jooksul tõestanud end energilise poolkaitsjana, kes üritab iga hinna eest palli vastaselt kätte saada. Kui tavapäraselt on Kante saanud 34 kohtumist hooaja kohta kirja, siis tänavu on see number oluliselt vigastuse tõttu kukkunud. Lampard kinnitas, et nii Kante’d kui ka inglasest keskväljameest Ruben Loftus-Cheeki oodatakse kangesti tagasi.

“Kui viimase mängu pidasime, siis oli meil neli või viis vigastatud mängijat. N’Golo Kante on ilmselgelt üks hea näide, sest tema on neli või viis individuaalses plaanis imelist hooaega mänginud ja treenerid on teda üpris hästi kasutanud. Sel hooajal on ta vaid umbes 40% meie mängudest kaasa teinud ja isegi siis on tal keeruline olnud, mul oli temast kahju. Ta on meile olnud suur kaotus. Millal iganes hooaeg uuesti algab, siis tahame, et ta oleks parimas vormis ja saada ka Ruben Loftus-Cheek parimasse vormi. Meil on olnud nende osas kergelt teistsugused plaanid, kuid nad on teadlikud, mida oleme pidanud tegema. Mängija tervis ja mentaalne rahulolu on esmatähtis,” rääkis Lampard.

“Karantiinis olek oli alguses karm, sest kõik olid teadmatuses. Tahtsime vaid need mängijad tervemaks saada, kellel oli mingeid probleeme ja loomulikult kui treeningud taas alanuks, siis tahtsime, et nad oleksid vajalikus vormis. Vajame selgelt N’Golo Kante’d tagasi, kes on maailma üks parimatest mängijatest. Teadsin seda enne Chelsea peatreeneriks asumist ja tean seda ka nüüd temaga koos töötades. Mul pole sellel aastal olnud palju võimalusi teda kasutada, aga edaspidi loomulikult tahame, et ta oleks terve ja valmis mängima.”

scroll to top