Liverpooli ei murdnud maha ka mullune Meistrite liiga finaalivastane, Leicester astus totaalselt ämbrisse

Liverpool. Foto: ZUMAPRESS/Scanpix

Inglismaa kõrgliiga 22. vooru mängudes olid laupäeval suurklubidest võidukad Liverpool, Londoni Chelsea ja Manchester United. Kaotuse pidi vastu võtma aga tabeli teine Leicester City ja Londoni Arsenalil jäid samuti võidupunktid saamata.

Liiga liider ja kindlalt meistritiitli suunas liikuv Liverpool kohtus võõral väljakul Tottenham Hotspuriga, kellest saadi mäletatavasti jagu ka eelmise hooaja lõpus toiminud Meistrite liiga finaalis ja 27. oktoobril teeniti 2:1 võit. Väljakuperemeeste eest ei teinud kaasa Harry Kane, kes peab pikema vigastuspausi pidama. Pallivalduse 68% ulatuses Liverpoolile andnud Tottenham võttis nii pigem kaitsvama suunitluse, kuid sellest hoolimata suudeti teha pealelööke 14 külaliste 13 vastu. 37. minutil avas Liverpool skoori, kui Jordan Hendersoni ennastsalgava tegutsemise tulemusena sai trahvikastis palli Mohamed Salah, kes täpse sööduga toimetas selle edasi Roberto Firminole ja seis oli loetud hetked hiljem 1:0. Brasiillase värav jäigi kohtumise ainsaks ning 21 peetud mänguga on Liverpoolil 61 punkti kirjas. Tottenhamil on 22 mänguga ette näidata 30 punkti.

Teisel kohal asuv Leicester City võõrustas Southamptonit ja kõigi eelduste kohaselt pidanuks tulema neile kerge jalutuskäik. 25. oktoobril olid meeskonnad samuti vastamisi ja siis sai Leicester koguni 9:0 võidu. 14. minutil avas Leicester oodatult ka skoori, kui Jamie Vardy jooksis vasakul äärel vastased üle, andis trahvikasti täpse söödu ning belglasest keskväljamees Dennis Praet lõi palli võrku. Kõigest viis minutit hiljem aitas Stuart Armstrong seisu viigistada ning lõppsõna jäigi üllatuslikult Southamptonile – 81. minutil andis Che Adams jooksu peale Danny Ingsile suurepärase söödu ja kuigi inglasest ründemehe löögile sai Leicesteri puurilukk Kasper Schmeichel näpud vahele, maandus mänguvahend siiski väravasse. Leicester on kogunud 45 punkti ja kui pühapäeval peaks Manchester City võõrsil Aston Villa vastu punktilisa saama, langetakse kolmandaks. Southampton on head minekut näidanud, kui viies järjestikuses Premier League’i mängus on kaotust välditud ja neli võitu teenitud. Sellega ollakse tabelis 28 punktiga 12. kohal.

Eelmises voorus 2:0 Manchester Unitedi alistanud Arsenal jooksis sel korral lati alt läbi. Võõrsil Crystal Palace’i vastu haarati küll Pierre-Emerick Aubameyangi 12. minuti väravast eduseis, aga 54. minutil vastas Jordan Ayew. 67. minutil jäi Arsenal ka vähemusse, kui Aubameyangi jõhker viga Max Meyeri vastu lõppes Gaboni ründemehe jaoks punase kaardiga. Väravani kumbki võistkond enam ei jõudnud ja matš lõppes 1:1 viigiga. Liigatabelis jätkab Crystal Palace 29 punktiga üheksandal kohal, Arsenal on 28 punktiga kümnes.