fbpx
Close

Liverpooli äärekaitsja meelest peaks Van Dijk võitma liiga parima mängija auhinna

Avatar

Virgil van Dijk. Foto: Imago-Xinhua/Scanpix

Liverpooli vasakkaitsja Andrew Robertson on veendunud, et tema tiimikaaslane, maailma kalleim keskkaitsja Virgil van Dijk peaks võitma Premier League’i aasta parima mängija tiitli, vahendab Sky Sports.

Hollandi koondislane on kihlveokontorite favoriidiks, edestades Manchester City rekordskoorijat Sergio Agüerot, endist Liverpooli mängumeest Raheem Sterlingut ning City poolkaitsjast raudvara David Silvat. Nimekirjas on ka eelmise aasta võitja Mohamed Salah, kelle hoog on küll hooaja teises pooles raugenud.

Auhinda on välja antud 1974. aastast saadik ning kaitsja on selle võitnud vaid viiel korral, viimati sai selle au osaliseks 2005. aastal Chelseaga meistriks tulnud John Terry. Van Dijki hooaeg on olnud suurepärane ning tema kohalolek on süstinud Liverpooli kaitseliini ning kiiper Alissonisse palju enesekindlust.

“Kui hooaeg lõpeks täna, siis ma annaks selle tiitli talle. Kümme mängu on veel küll minna ning keegi võib muust tiimist hakata veel paremini mängima, aga Virgil on viinud kaitsemängu uuele tasemele. Ründemängijad löövad väravaid ja saavad meedias rohkem kõlapinda, aga sel hooajal on Virgil olnud fantastiline ning väärib kõike kiitust, mida pälvinud,” ütles šotlane Sky Sportsile.

scroll to top