Liverpool linnarivaali vastu põhimehi ei vajanud, Tottenhami madalseis jõudis uue tähiseni

Jose Mourinho. Foto: REUTERS/Scanpix

Inglismaa karika kolmanda ringi pühapäeval toimunud mängudes olid Premier League’i klubidest võidukad Londoni Chelsea, Sheffield United ja Liverpool. Konkurentsist langes Crystal Palace ning Tottenham Hotspuri ootab ees kordusmatš.

Liverpool võõrustas Evertoni sisuliselt teise koosseisuga. Tuntud nimedest jooksid alguses platsile vaid Joe Gomez, James Milner, väravavaht Adrian, Divock Origi ja Adam Lallana. Pingilt olid valmis sekkuma Sadio Mane, Alex Oxlade-Chamberlain ja Jordan Henderson. Everton tuli vastu küll täisrivistusega, aga värav neil jäigi löömata. Ainus tabamus sündis 71. minutil, mil täpne oli Liverpooli 19-aastane keskväljamees Curtis Jones.

Inglismaa esiliigas tegutsev Middlesbrough üllatas Tottenham Hotspuri. Ashley Fletcher viis nad 50. minutil juhtima, kuid 61. minutil Lucas Moura viigistas seisu. Brasiillasest ääreründaja tabamus jäi siiski kohtumise viimaseks ja seega peavad Jose Mourinho hoolealused hakkama valmistuma kordusmänguks.

Chelseale tõid esiliigas tegutseva Nottingham Foresti üle 2:0 võidu Callum Hudson-Odoi 6. ja Ross Barkley 33. minuti väravad. Derby County kangelaseks Crystal Palace’i konkurentsist väljalülitamisel kerkis 32. minutil Chris Martin ja Sheffield Unitedi tabamuste eest kandsid hoolt Callum Robinson ning Leon Clarke.

Premier League’i klubidest on päeva viimases mängus võistlustules veel West Ham United, kes kohtub võõrsil Gillinghamiga.