Liverpool kaotas segases mängus igipõlise rivaali vastu hooaja esimesed punktid

Adam Lallana. Foto: EPA/Scanpix

Inglismaa jalgpalli klassikasse kuuluvas mängus olid pühapäeval vastamisi Manchester United ja Liverpool. Võitjat sel korral ei selgunud ja punktid läksid jagamisele.

United on käimasoleval hooajal selgelt raskustes olnud ja enne Liverpooliga mängu paikneti alles 14. kohal üheksa punktiga. Tabeliliidril Liverpoolil oli aga ette näidata kaheksa võitu ehk kirjas oli 24 punkti. Kohtumist läks aga United 36. minutil juhtima, kui Daniel Jamesi eduka tegutsemise tulemusena paremal äärel jõudis pall värava alla Marcus Rashfordini ja 1:0 oli tõsiasi. Liverpooli mehed nõudsid siiski värava tühistamist, sest eelnevas olukorras oli Divock Origi vastu viga tehtud, aga kohtunik Martin Atkinson seda ära ei fikseerinud isegi videokohtuniku abil. Loetud hetked enne poolaja lõppu suutis ka Liverpool väravani jõuda, autoriks Sadio Mane. Selle tabamuse Atkinson tühistas, sest senegallasest ründemees oli mänginud käega.

Liverpool otsis pikalt viigiväravat ja kangelaseks kerkis lõpuks 31-aastane Adam Lallana, kes kahe eelmise hooaja peale vaid 25 liigamängu kirja saanud ja tänavu koos Unitedi matšiga osalenud neljas kohtumises. Lallana tabamus sündis 85. minutil, mil Andrew Robertsoni täpne tsenderdus oli Unitedi kaitseliinile liiast ja inglasest poolkaitsja sai palli võrku suunatud. United tõusis kümne punkiga 13. kohale ning Liverpoolil on ette näidata 25 punkti. Kuna lähim konkurent Manchester City alistas laupäeval 2:0 Crystal Palace’i, siis vähenes vahe kahe esimese tiimi vahel kuuele punktile.

Premier League’i üheksas voor lõppeb esmaspäeval Sheffield Unitedi ja Londoni Arsenali vahelise mänguga.