Liverpool ja Atletico põrusid koduplatsil, Madridi Real alistas vähemuses Milano Interi

Jürgen Klopp. Foto: Imago Images/Scanpix

Meistrite liigas jätkati kolmapäeval alagrupiturniiri neljanda vooru mängudega. Kohustusliku võidu võtsid Manchester City, Müncheni Bayern ja Madridi Real, kes sai võõrsil sel hooajal teist korda jagu Milano Interist. Madridi Atletico ei suutnud aga koduplatsil Moskva Lokomotivile väravat lüüa ja piirduti viigiga. Üllatavaim tulemus tuli Liverpooli poolelt, sest Atalantalt saadi 0:2 lüüa.

Ligi kolme nädala eest käis Liverpooli meeskond Itaalias Atalanta võistkonnaga kohtumas ning sealt võeti kindel 5:0 võit. Nüüd ei suudetud aga tunni täitumisel väravaarvet avada ja peatreener Jürgen Klopp otsustas korraga koguni neli vahetust teha, kelle seas läksid puhkama ka Mohamed Salah ja Georginio Wijnaldum. Enne, kui värsked mehed said platsile astuda, sahistas Atalanta eest võrku Josip Ilicic. Paljud ilmselt uskusid, et Liverpool suudab kaotusseisu võiduks pöörata, kuid külalised olid neli minutit hiljem taas täpsed Robin Gosensi abiga ning Liverpool ei saanud kokkuvõttes punktigi.

Inter oli viimati tulises lahingus Realile 2:3 kaotanud. Nüüd vajasid Antonio Conte hoolealused igal juhul võitu, sest seni oli alagrupis kirjas vaid kaks punkti. Seitsmendal minutil oli siiski Realil värav kirjas, kui penalti realiseeris Eden Hazard. 33. minutil näitas Interi poolkaitsja Arturo Vidal suurt rahulolematust üles kohtuniku suunas, kes tema kasuks penaltit ei määranud ja tšiillane korjas endale kiirelt kaks kollast kaarti, mis tähendas platsilt lahkumist. Kümnemeheline Inter küll pingutas, aga Achraf Hakimi 59. minuti omavärav tegi püüdlused vähemalt viigipunkt teenida veelgi keerulisemaks ja lõpuvile kõlades oli Realil 2:0 võit kirjas. Lootused pole Interil alagrupist edasi pääseda veel lõplikult kustunud. Selleks tuleb loota, et Real kaotab järgmised mängud Donetski Šahtarile ja Mönchengladbachi Borussiale või kaotavad viimased nii Interile kui ka Realile.

Mönchengladbachi Borussia – Donetski Šahtar 4:0

Piraeuse Olympiakos – Manchester City 0:1

Amsterdami Ajax – Herningi Midtylländ 3:1

Madridi Atletico – Moskva Lokomotiv 0:0

Müncheni Bayern – Salzburgi Red Bull 3:1

Milano Inter – Madridi Real 0:2

Liverpool – Atalanta 0:2

Marseille’ Olympique – Porto 0:2