Lampard pärast masendavat kaotust: mängijad peavad looma väravaid ja lööma väravaid

Frank Lampard. Foto: EPA/Scanpix

Londoni Chelsea peatreener Frank Lampard analüüsis pärast 0:2 kaotust Southamptoni vastu oma hoolealuste olukorda ja leidis mitmeid murekohti.

Enne Chelseaga kohtumist kõigest viis liigamängu võitnud Southampton asus 31. minutil Michael Obafemi tabamusest juhtima. Vaatamata võõrustajate üritustele viigivärav üles leida oli Southamptonil 73. minutiks Nathan Redmondi abiga teinegi värav kirjas ja Sinised jäidki lõpuks nulli peale.

“Võitsime siin Aston Villat, aga see tulemus pühiti ära West Ham Unitedi ja Bournemouthi mängudega. Meil on keeruline olnud. Meeskonnad on mõistagi organiseeritult tegutsenud, me polekski midagi muud oodanud. Valdame palju palli, aga ei tegutse sellega piisavalt palju trahvikasti lähistel. Arvan, et selline olukord on meiega juba pikemat aega aega kaasas käinud, mitte viimasel ajal. Peame saama paremaks, sest vajame paremat kodumängude seeriat. Ükskõik, kes mängijatest väljakul on, nad peavad looma väravaid ja lööma väravaid. Jalgpallis on see kõige raskem osa ja see on väljakutse meile kõigile. Teadsime, et see ei saa olema kerge teekond. Oleme avastanud, et kui vastasmeeskonnad teevad meie elu raskeks ja ei anna piisavalt ruumi, siis on meil keeruline ja selgelt tuleb seda parandada. Peame sellest kiiresti üle saama. Isiksus on jalgpallis väga oluline –  sa ei saa lasta sellel enda üle võitu saada,” rääkis Lampard BBC Radio 5 vahendusel.