fbpx
Close

Kriitiline Guardiola: esimese poolaja põhjal peaksime liigast välja langema

Avatar

Pep Guardiola. Foto: Action Images /Reuters/Scanpix

Manchester City peatreener Pep Guardiola rääkis pärast 3:0 võitu Aston Villa üle, et avapoolajaga ei saanud absoluutselt rahule jääda. Küll aga kiitis mees teist poolaega, mil löödi kolm väravat, kuigi 87. minutil korjas endale punase kaardi Fernandinho.

“Kuue päeva eest olime [Liverpoolist] kaheksa punkti kaugusel, nüüd oleme kolme. Ma pole aga mures liigatabeli pärast, vaid meie mängu pärast. Kui tegutseme sellisel tasemel, nagu teisel poolajal, siis saame hooaja lõpus olla seal, kus tahame. Kui aga mängime nii, nagu esimesel poolajal, siis oleme väljakukkumistsoonis ning kaugel tabeliliidritest. See on mu nägemus. Mitte ainult sellel hooajal, aga alati. Mängisime esimesel poolajal küll jalgpalli, aga mitte nii, nagu peaksime. Olime teisel poolajal paremad ja varakult löödud värav aitas meid ja mängisime edasi tavapäraselt. Peame aga suutma mängida 90 minutit, mitte 45,” ütles Guardiola.

Eraldi tõi Guardiola esile City ääreründaja Raheem Sterlingu, kes lõi kohtumise avavärava. “Tavaliselt kirjeldame oma mängu sõnaga agressiivne. Mulle meeldib seda kasutada, kui meil on pall. Raheem [Sterling] oli ainus, kes esimesel poolajal tegutses palliga olles agressiivselt. Teisel poolajal tegime järgi teda. Ta näitas meile, kuidas peab mängima ja kõik oli parem. Agressiivsus on see, milliseid liikumisi teed, muuta ülesehitus kiiremaks, kuidas anda söötu ja rünnata, kuidas saabud palliga olukordadesse ja oled agressiivne. Esimesel poolajal me seda polnud, kuid teisel küll.”

“Raheemi puhul meeldib mulle eelkõige see, et Atalanta vastu lõi ta kolm väravat, andis väravasöödu, võitles välja penalti ja ta oli viimases kolmandikus kaasatud. Kõik meedias räägivad, kui hea sa oled ja tavaliselt järgmises mängus sa tegutsed üleolevalt. Tema puhul oli see täiesti vastupidine. Vaadake Phil Fodenit. Ta mängis 25 minutit, nagu need olnuks tema elu viimased 15 minutit. See on meie tugevus meeskonnana viimaste koos oldud aastate tulemusena. Iga mäng, igal kolmel päeval. Täna (eile – toim.) mängis Raheem kõik minutid. Ma olen tema üle nii uhke,” lõpetas Guardiola.

scroll to top