fbpx
Close

Kõrvetav nädal Serie A-s: AC Milani peatreener sai kinga, vallandati ka AS Romaga imet teinud treener

Avatar

Marco Giampaolo. Foto: imago images/Gribaudi/Scanpix

Itaalia kõrgliiga senise seitsme vooruga lati alt läbi jooksnud AC Milan ja Sampdoria lasid lahti peatreenerid Marco Giampaolo ja Eusebio Di Francesco.

52-aastane Giampaolo juhendas 2016-2019 just Sampdoriat ning võttis suvel AC Milanis üle Gennaro Gattuso koha, kelle käe all platseerus klubi Seria A-s eelmisel hooajal viiendaks ja ebaõnnestus nii Meistrite liigasse pääseda. Muudatus ei tasunud end kaugeltki ära, sest Milani senine saldo on kolm võitu ja neli kaotust, mis annab tabelis alles 12. koha. Kõigi eelduste kohaselt loodetakse uueks peatreeneriks palgata 53-aastane Stefano Pioli, kes viimati oli Fiorentina eesotsas.

2017/18 hooajal AS Roma Meistrite liigas poolfinaali tüürinud 50-aastane Eusebio Di Francesco vabastati Sampdoria peatreeneri kohalt. Meeskond suutis tänavu seitsme mänguga vaid ühe võidu teenida. Sarnaselt Giampaolole selle aasta suvel uue klubi leidnud Di Francescole tuleb juhtkonnal maksta nüüd 1,8 miljoni euro suurune kompensatsioon, mis hõlmab kolme aasta pikkust lepingut. 13. märtsil Empolist vallandatud 55-aastast Giuseppe Iachinit peetakse kõige tõenäolisemaks uueks Sampdoria peatreeneriks, kuid läbi on käinud ka 41-aastase Gattuso nimi, kes kuuldavasti öelnud hiljuti ära Genoa pakkumisest.

scroll to top