Kolumbia ässad aitasid Evertoni vägeval hool jätkuda, City komistas teist vooru järjest

-James Rodriguez | Foto: AFP/Scanpix

Premier League’i laupäeval toimunud mängudes said neli väravat löönud Everton ja Londoni Chelsea kindla võidu kirja. Eelmises voorus ootamatult 2:5 Leicester Cityle kaotanud Manchester City libastus nüüdki Leeds Unitediga matšis. Päeva viimases kohtumises võttis võidu veel Newcastle United.

Hooaega kolme võiduga alustanud Everton võõrustas nüüd koduväljakul Brighton & Hove Albioni. Skoori avamiseks kulus 16 minutit, mil Gylfi Sigurdssoni tsenderdus jõudis edukalt Dominic Calvert-Lewin’ini ning inglase pealöögist maandus pall võrgus. Neal Maupay 41. minuti tabamusest külalised küll viigistasid, aga avapoolaja üleminutitel oli Evertonil kasutada karistuslöök, mille tulemusena jõudis James Rodrigueze antud pall edukalt teise kolumblaseni, keskkaitsja Yerry Mina’ni, ning 2:1 seisult mindi puhkepausile. Teisel poolajal sahistas James aga ise kahel korral võrku, mil söödu andjateks värava ette olid vastavalt Alex Iwobi ja Abdoulaye Doucoure. 92. minutil lõi Yves Bissouma Brightoni poolelt veel ühe tagasi, aga rohkemaks enam võimelised ei oldud.

Viimati Liverpoolilt 0:2 kaotuse saanud ja enne seda masendava 3:3 viigi liiga uustulnuka West Bromwich Albioni vastu välja mänginud Chelsea tegi nüüd vigade paranduse Crystal Palace’i vastu. Avapoolajal väravaid ei nähtud, aga 50. minutil pääses pärast trahvikastis olnud segadust löögile Benjamin Chilwell ning pall oli postide vahel. Chilwell ise andis 66. minutil hea tsenderduse Kurt Zouma’ suunas ning prantslase pealöögist oli seis 2:0. Viimased kaks tabamust kanti poolkaitsja Jorginho nimele, kes realiseeris penalti nii 78. kui ka 82. minutil.

City avas võõrsil Leedsi vastu skoori 17. minutil, mil karistusala piirimailt saatis täpse löögi tagumisse posti Raheem Sterling. Leeds aga püsis mängus ja nõelas 59. minutil vastu, kui nurgalöögist tulnud palli klaarimisega eksis City väravavaht Ederson ja tabamuse sai seeläbi kirja Rodrigo Moreno. Ülejäänud ajaga City enam eduseisu haarata ei suutnudki ja taas pidi tiitlinõudleja pettumusega platsilt minema sammuma.

Pühapäeval peetakse Inglismaa kõrgliigas ära kuus kohtumist. Vastamisi on Leicester City – West Ham United, Southampton – West Bromwich Albion, Arsenal – Sheffield United, Wolverhampton Wanderers – Fulham, Manchester United – Tottenham Hotspur ja Aston Villa – Liverpool.