fbpx
Close

Kolm põhjust, miks vaadata Chelsea-Manchester City mängu

Avatar

Foto: Action Images Reuters/Scanpix

Manchester City on ülikindlalt liikumas tiitli poole ning enam pole erilist kahtlust, et nad selle ka sel aastal võidavad. Küsimus on vaid, kas punktirekordiga ning kui suure eduga see tiitel võetakse. Punktirekord on Jose Mourinho juhitud Chelsea käes, mis 2004-05 hooajal võitis liiga 95 silmaga. Mängida on veel 10 vooru ja City peab võtma 21 punkti selleks, et rekord endale napsata.

Aga mis täna siis üldse on kaalul ja mida jälgida?

Chelsea. Liigas ollakse viiendal kohal ning hetkel jäädakse ühe mängu enam mänginud Tottenhamist viie punkti kaugusele. Seljataga on Arsenal, aga nemad alles kaheksa punkti kaugusel. Täna kodus mängiv Chelsea peab kaotust vältima, sest muidu hakkab Meistrite liiga koht käest libisema. Hooaeg Meistrite liigata on Chelseale kõvaks kaotuseks ning ei ole imestada, kui klubis toimuvad suuremad muudatused (loe: Antonio Conte vallandatakse ning suvel hakatakse jälle kulutama).

Manchester City võidujanu. Kui täna võidetakse, ollakse lähimast jälitajast juba 18 punkti kaugusel. Hoog ei tohiks sellest hoolimata raugeda, sest võidutunde säilitamine ja hea emotsioon on väga tähtis, mida hooaja lõpuni endas kanda. Meistrite liiga korduskohtumises Baseli vastu, kus ollakse neljaväravalises eduseisus, pigem mitte, ent üldjoontes on võidusoone säilitamine marutähtis.

Kumb on taktikaliselt kõvem, kas Conte või Guardiola? Conte sai Manchester Unitedi vastu taktikaliselt lüüa, kui lasi Eden Hazardi liiga varakult välja vahetada, sest Unitedi omakasvandik Scott McTominay hoidis belglast täielikult enda kontrolli all. Kas Chelsea läheb kontrarünnakute peale mängima või üritatakse Cityt mingitmoodi üllatada? Üks on kindel, et Guardiola läheb väravaid lööma. Viimase kahe mänguga Arsenalile mõlemal korral 3:0 lajatanud City võib Stamford Bridge’i kuumaks kütta ning pealinlasi nutma panna, kui tahab.

Mäng algab kell 18:00, Eestis kannab mängu üle Viasat Sport Baltic.

 

 

 

scroll to top