fbpx
Close

Kluivert oma poja klubivalikust: AS Roma on talle sobiv, Manchester United olnuks liiast

Avatar

Foto: AFP/Scanpix

Hollandi üks legendaarsemaid ründajaid Patrick Kluivert on oma poja Justini üle uhke. Nimelt suvel Ajaxist AS Romasse liikunud 19-aastane ääremängija sai oma isalt kiita, sest valis karjääriredelis ülesronimiseks piisavalt suure suutäie ning ei pingutanud üle.

17-aastasena Amsterdami Ajaxiga Euroopa liiga finaalis Manchester Unitedi vastu mänginud Kluivert sai mängujärgselt kiita ka vastaste peatreenerilt Jose Mourinholt ja talendikat noort hakati seostama Inglismaa gigantidega. Sel suvel vahetaski mees klubi, aga siirdus AS Romasse, mitte Unitedisse.

“Ma küll tahtsin, et ta jäänuks veel üheks aastaks Ajaxisse, kuid valis Roma. Usun, et see oli hea valik, sest United olnuks liiga suur samm. See otsus teinuks ta elu liiga keeruliseks. Roma on samuti suur klubi, aga seal on mängijatel väiksem surve, lihtsam mängida,” selgitas isa Gazzetta dello Sportile.

Barcelonas pallinud Kluivert ei muretse, et poeg võib saada temast paremaks. “Selleks, et teha kõike, mida olen kogenud ja jõuda sinna, kuhu olen jõudnud, peab meeletult vaeva nägema. Aga poeg on näidanud oma potantsiaali, tal on sobiv iseloom ja hoiak saada heaks mängijaks. Ta on natuke teistmoodi ründaja – ta mängib äärel, talle meeldib triblada, kuid samuti töötab ta ka kaitsesse tagasi. Kuigi ta on palju mänginud vasakul ääres, siis ta tunneb end mugavalt ka paremal, ta ei karda proovida ja vastaseid ette võtta,” võttis isa oma poja eripärad kokku.

scroll to top